5 padomi ūdenstransporta sagatavošanā vasarai

Laiva traucas pa ūdens virsu

Šī vasara mūs jau ir lutinājusi ar saulainām un karstām dienām. Protams, vislabākais veids. kā tās pavadīt ir draugu kompānijā, atpūšoties pie ūdens un baudot laiskus izbraucienus ar savu ūdens transportlīdzekli. Pirms ļaujies atpūtai, ņem vērā, ka ūdenstransporta sagatavošanā vasarai kā ,piemēram, laivas un ūdens motociklus, tāpat kā sauszemes transportlīdzekļus, nepieciešams pienācīgi apkopt un sagatavot izbraucieniem. Šajā rakstā uzzināsi, ko vajadzētu pārbaudīt, lai ūdens transporta izpriecas varētu aizvadīt bez raizēm!

Pārbaudi sava ūdenstransporta stāvokli pēc ziemas un pavasara stāvēšanas

Kāpēc tas būtu nepieciešams, ja ir pagājuši tikai daži mēneši? Viens no svarīgākajiem iemesliem – ziemas un pavasara laikapstākļi ir ļoti nepateicīgi ūdenstransporta izklaidēm. Pavasarī, kad laivas un ūdens motocikli ir stāvējuši neizmantoti vien pāris mēnešus, šajā laikā tajos esošās caurules un citas gumijas detaļas var sākt bojāties. Pārbaudi, vai dzinējā esošā eļļa ir pietiekamā daudzumā un darba kārtībā.

Iesakām izmantot Lucas Oil sintētisko eļļas stabilizatoru Pure Synthetic Oil Stabilizer. Šis sintētiskās eļļas stabilizators palīdzēs Tev pagarināt eļļas kalpošanas laiku par 50%, samazinās tās patēriņu un paaugstinās eļļas spiedienu. Šis eļļas stabilizators ir paredzēts lielai slodzei vai augsti efektīvām transmisijām, pārnesumkārbām un motoriem.

Parūpējies par savu ūdenstransporta – laivas, jahtas vai cita tīrību

Pēc ilgākas dīkstāves, ūdens transportlīdzeklim ir ieteicams veikt ārējā korpusa tīrīšanu un mazgāšanu. Tā ir arī lieliska iespēja, kuras laikā novērtēt, vai nav radusies korozija, vai kādi citi virsbūves bojājumi. Pēc mazgāšanas iesakām uzklāt Lucas Oil virsbūves vasku Slick Mist Speed Wax. Tas ir pārbaudīts līdzeklis, kas ne tikai pastiprina virsbūves krāsas spīdumu, bet arī aizsargā transportlīdzekļa virsbūvi no apkārtējās vides ietekmes. Pietiek tikai ar vienu uzklāšanas reizi, lai iegūtu lielisku rezultātu, kas saglabā savu noturību ilgāk nekā citi vaskošanas līdzekļi.

Laivas un ūdens motociklus ir nepieciešams regulāri pārbudīt arī no tehniskās puses. Šīs pārbaudes palīdz veidot skaidrāku priekšstatu par tehnisko detaļu kopējo stāvokli un nosaka, vai nepieciešams veikt kādus lielākus remontdarbus, vai tikai kādas gumijas detaļas nomaiņu. Ūdens transportlīdzekļiem ir ieteicams veikt ūdens sūkņa gumijas lāpstiņu maiņu ik pēc diviem gadiem vai 200 lietošanas stundām, kas palīdzēs motoram pilnvērtīgi darboties un nepārkarst.

Pārbaudi degvielas filtra stāvokli

Veicot transportlīdzekļa pārbaudi, nedrīkst aizmirst par tā filtriem – tos nepieciešams regulāri pārbaudīt. Eksperti iesaka tos mainīt biežāk nekā ierasts ielas transportlīdzekļiem. Piemēram, degvielas filtra bojājumi ir populāra problēma ūdens transportlīdzekļu vidū. Tas tāpēc, ka ar etanolu atjauktā degvielā etanols darbojas kā šķīdinātājs, kurš izšķīdina atkritumus, kas atrodas uz degvielas tvertnes sieniņām un nosūta tos tieši uz dzinēju. Lucas Oil degvielas apstrādes līdzeklis Complete Engine Treatment neitralizē degvielā esošā etanola izraisīto korozīvo iedarbību. Tas attīra un ieeļļo degvielas sistēmu un neitralizē sēra satura degvielas radītās problēmas. Izmantojot līdzekli un veicot regulāru degviela filtra maiņu, Tu pasargāsi sava ūdens transporta līdzekļa dzinēju un degvielas sistēmu. 

Pārbaudi akumulatoru un uzlādē to

Pārbaudot ūdens transportu, atceries, ka ir nepieciešams pārbaudīt arī akumulatora veiktspēju. Modernākām laivām un ūdens motocikliem akumulators ir īpaši svarīgs, jo no tā ir atkarīgas vairākas elektroierīces, piemēram GPS, radio un radars. Atgādinām, ka akumulatoru “dzīves ilgums” ir vidēji 4 gadi, un pēc šī perioda ieteicams to nomainīt.

Pirms došanās izbraucienā pa ūdeni, pārliecinies par drošību un, vai viss nepieciešamais ārkārtas situācijām ir līdzi. Pārbaudi šādas lietas:

  • vai glābšanas vestēs ir pietiekams gaisa spiediens un vai nav radušies caurumi, kuri varētu laist ārā gaisu;
  • vai ūdens transports ir aprīkots ar ugunsdzēšamo aparātu;
  • vai ir signāluguns, lai pievērstu uzmanību, ja radusies kāda negaidīta problēma;
  • vai līdzi ir paņemta svilpīte vai kāds cits skaņas signāls, ar kuru nepieciešamības gadījumā pasaukt palīdzību.

Parasti ūdenstransporta pārvadāšanai izmanto piekabes, tāpēc arī tās ir ieteicams pārbaudīt. Pārliecinies par piekabes riepu spiedienu, vai viss ir kārtīgi ieeļļots un pārbaudi, vai strādā visa nepieciešamā elektronika, piemēram, pagriezienu un bremžu gaismas signāli.

Ievērojot regulāras pārbaudes un apkopes vari būt drošs, ka atpūtas brīži noritēs bez liekām raizēm. Ar Lucas Oil produktiem vari parūpēties ne tikai par savu automašīnu, motociklu un industriālo transportu, bet arī par savu laivu un ūdens motociklu!