Iestājoties laikam, kad gaisa temperatūra noslīd zem 0 grādiem, nereti nākas saskarties ar auto akumulatora problēmām. Bet vai vienmēr pie vainas ir auto akumulators? No negaidītām situācijām ziemas sezonā var izvairīties, ja zināsi iemeslus, kuru dēļ automobiļa akumulators izlādējies tieši nelaikā, piemēram, no rīta steidzoties uz darbu. Svarīgi ir pārliecināties par sava auto tehnisko kārtību pirms gada aukstākā perioda, tāpēc šajā rakstā aplūkosim faktus par akumulatora darbību ziemā.
Tava auto akumulators ir jauns vai mūžu nodzīvojis?
Budžeta klases akumulatora modeļi darbojas aptuveni 3 gadus, taču kvalitatīvākie var nokalpot pat vairāk nekā 5 gadus. Jauniem akumulatoriem ir salīdzinoši lielas rezerves, tāpēc, ja Tava auto akumulators nav vecāks par 2-3 gadiem, taču novērojamas problēmas ar mašīnas iedarbināšanu, iespējams, pie vainas nemaz nav akumulators. Ja dzinējs darbojas kā jauns, tad tas bez problēmām būs iedarbināms arī pie liela sala (pat zem -20 grādu atzīmes).
Kas darbina auto dzinēju?
Auto dzinēju darbina starteris, bet, ja tajā rodas negaidītas problēmas, auto akumulatoram nāksies patērēt visu iekrāto enerģiju. Pareiza akumulatora izmantošana un rūpes par to sekmēs tā turpmāko darba spēju ne tikai vasaras apstākļos, bet arī bargā ziemā.
Vai auto akumulators var sasalt?
Auto akumulators ziemā var sasalt, ja gaisa temperatūra ir īpaši zema. Tomēr gadījumos, kad nepilnīgi funkcionējoša ģeneratora vai aizmāršīgi atstātu auto gaismu, vai ilgas auto dīkstāves dēļ, akumulatora uzlādes stāvoklis ir stipri nokrities, tas, līdzīgi kā ūdens, var sāk sasalt jau pie 0°C. Ja izdodas šādu akumulatoru uzlādēt pēc tā atsaldēšanas istabas temperatūrā, ir svarīgi veikt arī tā tehnisko pārbaudi, jo elektrolīts sasalšanas brīdī izplešas, taču šī izplešanās akumulatora iekšpusē var fiziski sabojāt akumulatoru un būtiski ietekmēt tā ilgmūžību.
Vai pie pirmajiem lielajiem mīnusiem ieteicams mainīt auto akumulatoru?
Ja ziemas sals ir ar vērā ņemamiem mīnusiem, auto akumulatora baterija zaudē zināmu daļu no savas sākotnējās enerģijas, un var uzskatīt, ka akumulatoram iestājas dabīgs nolietojums. Pie pirmajiem grādiem zem nulles nav jāsteidz iegādāties jaunu akumulatoru. Gadījumā, ja akumulatoram jau ir vairāki gadi, un auto saimnieks piemirsis par to parūpēties laicīgi, atbilstoši auto specifikācijām, tad ar dzinēja iestartēšanu varētu būt manāmas grūtības.
Pievērs uzmanību sava auto motoreļļas līmenim!
Pirmais un nozīmīgākais punkts – pārbaudīt, vai dzinēja eļļa ir atbilstošā līmenī un konsistencē. Eļļa, kas neatbilstoši izvēlēta auto lietošanai sabiezē, kā rezultātā rodas pretestība startera darbībai. Šādā situācijā jāveic eļļas un filtru maiņa. Auto eļļas maiņa ieteicama ik pēc nobrauktiem 10 000 – 15 000 km. Ja ar eļļas līmeni un konsistenci viss ir kārtībā, lūkojamies tālāk. Jauns auto akumulators kādu laiku atvieglos Tavu ikdienu, bet pašu problēmu neatrisinās, tāpēc ir svarīgi rūpēties par auto ikdienā, izmantojot gan pareizu eļļu, gan ļaujot auto uzsilt aukstākā gaisa temperatūrā.
Kādam mērķim lieto motoreļļu?
Eļļas galvenais uzdevums – novērst berzi un dzinēja detaļu nodilšanu. Salīdzinot ar citām motoreļļām, Lucas Oil motoreļļas nodrošina lielāku degvielas ekonomiju, kā arī maksimālu aizsardzību pret karstumu, berzi, koroziju un makrodaļiņām. To īpašās sastāvdaļas nodrošina pastāvīgu viskozitāti un pagarina eļļas lietošanas periodu un nomaiņas intervālu. Produkts ir piemērots gan jauniem, gan vecākiem auto motoriem. Motoreļļa veic arī citus uzdevumus, piemēram, atdzesē dzinēju, vienmērīgi izdalot siltumu, un uztur dzinēju tīru, izmantojot sastāvā esošās piedevas.
Vai Tavam auto ir atbilstoša dzinēja eļļa?
Katra detaļa mūsu uzticamajos auto ir cieši saistīta ar nākamo. Ja dzinējs nedarbojas, kā ierasts, vēlams pārbaudīt dzinēja eļļu. Tai ir jābūt atbilstošai auto ražotāja norādītajām specifikācijām. Katram auto ir savas specifikācijas, kas jāievēro, lai auto spētu funkcionēt tam paredzētajā līmenī. Transportlīdzekļa ražotāja informāciju par rekomendējamo eļļas viskozitāti atradīsi automašīnas lietotāja rokasgrāmatā. Viskozitāte ir eļļas spēja plūst dažādās temperatūrās. Jo mazāks skaitlis, jo mazāka viskozitāte. Divi izplatītākie viskodi (jeb svari) ir SAE 5W-30 un SAE 10W-30. Vairāk par to, kā izvēlēties motoreļļu savam auto pēc ražotāja ieteiktās eļļas viskozitātes un citiem parametriem, uzzini šajā rakstā.
Ja vēlies, lai Tava transportlīdzekļa motors un starteris ir darba kārtībā un kalpo ilgu mūžu, izvēlies tikai kvalitatīvākos eļļošanas līdzekļus un neatliec eļļas sistēmas apkopes. Ņem vērā Lucas Oil sniegtos ieteikumus eļļas izvēlē un atceries parūpēties par sava auto akumulatoru visa tā kalpošanas laikā.