Auto apkope: Padomi, kā parūpēties par savu automašīnu

auto apkope, ka veikt auto apkopi, ieteikumi

Nav nekāds noslēpums, – ja vēlies, lai Tavs auto kalpo ilgi un uzticami, tam jāveic apkopes. Auto apkope jāveic arī ikdienā, nevis tikai pirms tehniskās apskates. Ir dažādas lietas, kam pievērst uzmanību, uzturot auto. Kāds par savu auto rūpējas pedantiskā līmenī, cits brauc ar darba auto, bēdu nezinādams, bet, neatkarīgi no tā, cik rūpīgi savu auto uzturi Tu, mēs Tavai uzmanībai piedāvājam 6 padomus, kā rūpēties par savu auto, lai tas gan kalpotu, gan izskatītos lieliski.

Svarīgākā auto apkope – eļļas maiņa

Pats svarīgākais – laicīga automašīnas eļļu maiņa. Nav noslēpums, ka regulāra dzinēja un transmisijas eļļu maiņa spēlē ļoti svarīgu lomu, lai nodrošinātu šo daļu kvalitatīvu un drošu darbību. Ja auto eļļas netiek nomainītas laicīgi, tās vairs nepilda savas funkcijas, un, kā motora, tā arī transmisijas detaļas tiek pakļautas lielākai berzei. Lai izvairītos no automobiļa darbības traucējumiem un dārga remonta, atceries motoreļļu mainīt pēc nobrauktiem 10 – 15 tūkst. km. To pašu jāattiecina uz transmisijas eļļu – pēc 60 – 80 tūkst. km.

Auto vizuālā stāvoklis apkope

Pirmais, kas krīt acīs, aplūkojot auto, ir tā izskats. Ir autobraucēji, kuri savu automobili mazgā un tīra ļoti bieži, un ir arī tādi, kuri par auto vizuālo stāvokli rūpējas tikai divreiz gadā. Mēs, protams, iesakām par automašīnu parūpēties biežāk. Tev pašam patīkamāk būs pārvietoties ar tīru un koptu transportlīdzekli, kā arī citi spēs novērtēt tā patieso daili! Auto virsbūve būs noturīgāka pret rūsu, ja to uzturēsi pēc iespējas tīrāku kā vasarā, tā arī ziemā. Tas pats attiecas arī uz automašīnas salonu – jo biežāk to tīra, jo vieglāk to ir izdarīt. Šādām rūpēm par auto efektīvi un pateicīgi palīgi ir Lucas Oil izstrādātie produkti – Slick Mist vasks un salona virsmu tīrīšanas līdzeklis. Šie līdzekļi ir ļoti viegli lietojami, un to īpašības neatstās Tevi vienaldzīgu. Lucas Oil Slick Mist vasks padarīs Tava auto virsbūves spīdumu spožāku, savukārt salona virsmu tīrītājs gan notīrīs, gan atsvaidzinās interjera virsmas.

Pārējie auto šķidrumi

Auto apkope ir saistīta arī ar logu mazgāšanas šķidruma, bremžu eļļas, motora dzesēšanas šķidruma un pārējo šķidrumu līmeņu uzpasēšanu un maiņu. Jā, jaunāki auto laicīgi brīdina, ja šo šķidrumu līmenis nav pietiekoši augsts, bet vecākos auto šīs funkcijas var arī nebūt. Tomēr pat, ja Tev ir jaunāks auto, mēs tāpat iesakām šos šķidrumus pārbaudīt vismaz reizi mēnesī. Tas ļaus savlaicīgi sagatavoties to papildināšanai, ja tie iet uz beigām vai, sliktākajā gadījumā, atklāt, ka radusies sūce un jāveic dziļāka auto apkope.

Parkošanās

Mūsdienās cilvēkiem nereti gadās apskādēt kādu auto veikala stāvlaukumā vai kādā citā vietā, kur apgrozās automobiļi. Neatkarīgi no tā, vai tas notiek parkošanās procesā, vai verot vaļā durvis, sajūtas nav patīkamas. Tas pats var gadīties arī citiem, rezultātā ciešot Tavam auto. Lai pēc iespējas efektīvāk izvairītos no šādām situācijām, iesakām auto noparkot plašākā vietā tālāk no veikala ieejas. Noparkojot savu auto stāvvietas tālākajā galā vai vietās, kur automašīnu nav tik daudz, Tu spēsi daudz veiksmīgāk izvairīties no auto apskādēšanas. Diemžēl ne visi, kuriem sanāk apdauzīt vai saskrāpēt cita auto, pagaida apskādētā auto īpašnieku vai atstāj zīmīti. Tieši šī iemesla dēļ, labāk par šādām situācijām padomāt laicīgi un atstāt auto drošākā vietā.

Degvielas un eļļas piedevas

Kāds tic, kāds nē, bet – degvielas un eļļas piedevu pareiza lietošana var uzlabot kā auto sniegumu, tā tehnisko darba kārtību! Tavam auto noteikti nenāks par ļaunu, ja ik pa laikam iztīrīsi tā degvielas sistēmu vai ar eļļas piedevu palīdzību centīsies aizpildīt motora darbības rezultātā radušās mikroplaisas. Ja tomēr rodas šaubas – ir daudz dažādu avotu, kuros smelties informāciju par degvielas un eļļas piedevu darbību un rezultātiem. 

Atbilstošs braukšanas stils

Auto stāvokli lielā mērā ietekmē arī pašu šoferu braukšanas stils. Ja tas ir agresīvs un ar auto bieži tiek braukts lielā ātrumā un uz augstiem apgriezieniem, ilgtermiņā automobiļa veselībai labi tas noteikti nav. Dzinējs regulāri tiek pakļauts lielai slodzei, kā arī būtiski palielinās degvielas patēriņš. Šādam braukšanas stilam ir paredzēts autosports, kur automobiļi ir veidoti tā, lai tie izturētu visus augstāk minētos pārbaudījumus. Ja vēlies, lai auto labi kalpo ikdienā un ilgtermiņā, izvēlies situācijai un ceļa kvalitātei atbilstošu braukšanas stilu. Tas mazāk apdraudēs Tevi, Tavu automobili un nepakļaus to nepārtrauktai smagai slodzei.