Auto kopšana arī ziemā ir ļoti svarīga. Ar ko sākt?

Auto kopšanai ir liela nozīme ne tikai siltajā gada periodā, bet arī aukstajos ziemas mēnešos. Auto kopšana ir ne tikai no iekšpuses, bet arī uzturi tīru un kārtīgu tās virsbūvi. Lai Tavs auto arī ziemas mēnešos darbotos un izskatītos nevainojami, izmanto šajā rakstā minētos Lucas Oil padomus.  

Pārbaudi automašīnas riepu spiedienu

Lai automašīnu uzturētu sakoptu ziemas periodā, ir svarīgi, ka tai ir uzliktas ziemas riepas. Latvijā riepu maiņa ir obligāti jāveic katru gadu līdz 1. decembrim, tomēr dažreiz laikapstākļi var būt neprognozējami, un to straujās maiņas dēļ riepas nepieciešams nomainīt ātrāk. Tomēr tas nenozīmē, ka ar to nomaiņu būs pietiekami. Riepas pārbaudi vismaz vienu reizi nedēļā – regulāri pārliecinies par riepu spiedienu, jo aukstā temperatūrā gaisam riepās ir tendence samazināties. Ja ir iespējams, pārbaudi riepu spiedienu pie mājas vai garāžas, vai dodies līdz tuvākajam pārbaudes punktam, kur uz vietas arī varēsi noregulēt spiedienu riepās. 

Pārliecinies, ka motoreļļa ir līmenī un joprojām efektīva

Auto kopšana jāveic arī motortelpā. Pārbaudi, vai Tavai automašīnai ziemas laikā motoreļļas līmenis nav noslīdējis zem normas, kā arī, vai motoreļļa ir joprojām pietiekami efektīva un ar labu plūstamību arī zemā temperatūrā. Ziemas periodā nepieciešams pārbaudīt motoreļļu vismaz vienu reizi. Iesakām izvēlēties kvalitatīvu motoreļļu, piemēram, kādu no Lucas Oil sintētiskajām motoreļļām, kas nodrošina augstu efektivitāti un ilgāku motora detaļu kalpošanas laiku.

Neatbilstoša motoreļļa ziemas laikā var samazināt motora efektivitāti, kā arī var sabiezēt un neļaut uzsākt braukšanu ar automašīnu. Izmēģini pievienot motoreļļai Lucas Oil Pure Synthetic Oil Stabilizer – sintētisko eļļas stabilizatoru, kas palīdz uzlabot aprīkojuma efektivitāti. Tāpat tā pagarina eļļas kalpošanas laiku par vismaz 50%, samazina eļļas patēriņu, kā arī palielina jaudu un nobraukumu.  

Uzkop arī savas automašīnas virsbūvi

Auto kopšana no ārpuses aukstākajos mēnešos var būt diezgan nepatīkama, bet uz auto virsbūves šajā laikā sakrājas visvairāk dažādi netīrumi, jo uz ceļiem ir ne tikai sniegs vai ledus, bet arī sāls un smiltis. Šie netīrumi var sakrāties un, ilgstoši netīrīti, var radīt virsbūves bojājumus, piemēram, rūsu. Tāpat regulāri notīri automašīnas gaismas lukturus, lai saglabātu labu redzamību diennakts tumšajā laikā. Neaizmirsti notīrīt arī numura zīmes, jo nereti tieši šī iemesla dēļ, ceļu policisti aptur automašīnas.

Virsbūves saglabāšanai ilgtermiņā, iesakām izmantot Lucas Oil Slick Mist Speed Wax. Šis auto virsbūves vasks ir polimēru krāsas spīduma pastiprinātājs, ko var izmantot uz dažādām virsmām, piemēram, stikla. To var izmantot kā tradicionālo vasku ātrai uzsmidzināšanai uz detaļām, vai transportlīdzekļa skalošanas un žāvēšanas starplaikā, lai nodrošinātu vieglāku pulēšanu. Vasku ir ērti izmantot, jo to vajag tikai uzsmidzināt, nodrošinot ilglaicīgu virsmas aizsardzību. 

Knifi, kā uzturēt automašīnu darba kārtībā  

Izmanto mašīnā gumijas paklājus – lai būtu vieglāk tikt galā ar kūstošo sniegu, izmanto paklājus, kas ir veidoti no gumijas, jo tie ne tikai atvieglos automašīnas uzkopšanu, bet arī samazinās ūdens daudzumu mašīnā un ļaus izvairīties no pelējuma draudiem.   

Pārliecinies par bremžu sistēmas darba kārtību – šī ir svarīgākā automašīnas drošības sistēma, tādēļ, pirms ziemas sākšanās pārliecinies, ka Tavas automašīnas bremzes strādā. Ja nepieciešams, nomaini bremžu šķidrumu vai veic detaļu nomaiņu.   

Pārbaudi dzesēšanas šķidruma līmeni – lai arī dzesēšanas šķidrums vasarā palīdz automašīnas motoram atdzist, ziemas periodā tas strādā kā antifrīzs. Šis šķidrums veic nozīmīgu funkciju visa gada garumā un nodrošina motora optimālu darbību, tādēļ pārliecinies, ka dzesēšanas šķidrums vienmēr ir līmenī.  

Novērs rūsas aizmetņus jau laicīgi – katru nedēļu pārliecinies, vai Tavai automašīnai nekur nav radusies rūsa. Atklājot to laicīgi, var novērst tās tālāku izplatību un pārliecināties, ka rūsa nenonāk uz citām automašīnas daļām. 

Ievēro šos padomus, lai Tava automašīna ziemas sezonas laikā darbotos lieliski un neradītu problēmas, dodoties gan ikdienas gaitās, gan garākos braucienos!