Produkti, ar ko sagatavot savu transportlīdzekli šai vasarai

Pa ceļu braucošs zils auto vasarā

Siltākais no gadalaikiem jau ir klāt, un auto kopšana vasarā ir nepieciešama, lai bez raizēm varētu domāt par laiskiem izbraucieniem uz jūru, kempinga nometnēm, kaimiņvalstīm u.c. Taču, lai sagatavotu savu spēkratu vasaras sezonai, ir jāveic dažas būtiskas pārbaudes, kuras vari veikt arī paša spēkiem mājas apstākļos. Šajā bloga rakstā Tu uzzināsi, kā pareizi sagatavot transportlīdzekli vasarai!

Pirmais noteikums – ģenerāltīrīšana!

Pēc skarbajiem apstākļiem ziemā, kad uz ielām nereti ir sniegs, dubļi un sāls, savukārt pavasarī, kad ielas ir klātas ar smilšu kalniem un putekļiem, ir nepieciešams veikt kārtīgus auto tīrīšanas darbus. Saprotams, ka auto ir ieteicams uzturēt kārtībā regulāri arī ziemas laikā, bet, sākoties siltajam laikam, būtiski pievērst lielāku uzmanību:

  • pelējuma aizmetņiem uz automašīnas salonā esošā tekstila materiāliem – gan uz sēdekļiem, gan paklājiņu zonās;
  • skrāpējumiem, rūsai u.c. bojājumiem uz transportlīdzekļa virsbūves; 
  • netīrumu nosēdumiem motora telpā un uz bremžu sistēmas detaļām.

Svarīgi ir nomazgāt arī stiklus un pārliecināties, vai tajos nav radušās plaisas vai lielāki skrāpējumi, kas var ietekmēt redzamību. Ieplāno sava auto “pavasara ģenerāltīrīšanu” tuvākajā nogalē, lai laikus pamanītu un novērstu vizuālos defektus.

Pārbaudi kādā stāvoklī ir automašīnas vasaras riepas

Viens no svarīgākajiem faktoriem, lai ar transportlīdzekli varētu droši pārvietoties, ir kvalitatīvas riepas. Iesakām noteikti pārbaudīt sekojošas nianses:

  • riepu protektora dziļumu – minimālais protektora dziļums vasarā ir 1,6 mm. Mēs iesakām izvēlēties riepas ar pēc iespējas lielāku rezervi no šī minimuma;
  • riepu gumijas stāvokli – ja vasaras riepas pa ziemu ir glabātas aukstumā, riepu gumija var būt deformējusies un saplaisājusi, tāpēc ieteicams veikt rūpīgu riepu apskati pirms to uzmontēšanas. Ievēro, ka plaisas var rasties arī jaunām riepām;
  • gumijas nodilumu lietotām riepām – pašsaprotami, ka, lietojot riepas, tās sāk dilt, bet būtu ieteicams pārbaudīt, vai kādai no riepām nodilums nav izteiktāks. Ja tiek konstatēts šāds nodilums, tas var liecināt par dažādām problēmām, piemēram, amortizācijas nolietojumu vai savirzes problēmām.

Notestē, vai bremžu sistēma darbojas kā nākas

Pēc ziemas ir būtiski pārbaudīt bremžu sistēmas darbību. Ziemas mēnešos bremzes tiek pielietotas intensīvāk, kā arī bremžu metāla diski tiek pakļauti straujai temperatūru maiņai, proti, bremzējot bremzes uzkarst un saskaroties ar aukstu sniegu, tās var sākt plaisāt. Tāpēc iesakām veikt bremžu sistēmas un bremžu šķidruma līmeņa pārbaudi, lai pārliecinātos par bremžu tehnisko darba kārtību.

Parūpējies par kondicionieri un gaisa filtriem

Ja vēlies komfortabli izbaudīt vasaras izbraucienus, pārbaudi, vai kondicionieris ir darba kārtībā. Kondicioniera pārbaudi iesakām veikt pie profesionāļiem, lai pilnībā uzzinātu tā tehnisko stāvokli un, ja nepieciešams, uzpildītu tā šķidrumu. 

Ir vērts pievērst uzmanību arī salona gaisa filtriem. Gaisa filtri palīdz uzturēt optimālu gaisa kvalitāti salonā, uzlabot dzinēja darbību un degvielas patēriņu, kā arī nodrošināt vairākas citas nozīmīgas funkcijas automašīnas darbībā.

Lai pilnvērtīgi sagatavotu savu transportlīdzekli vasarai, Lucas Oil iesaka izmēģināt šos līdzekļus:

  • auto virsbūves vasku šis līdzeklis ir lielisks, lai pastiprinātu transportlīdzekļa virsbūves krāsas spīdumu, tas aizsargā un spodrina virsmu jau ar pirmo uzklāšanas reizi;
  • līdzekli virmas tīrīšanai un aizsardzībai – vienkārši lietojams līdzeklis, ar kura palīdzību var lieliski notīrīt automašīnas paneli, konsoles, durvis un sēdekļus. Turklāt tas nodrošina to turpmāku aizsardzību pret putekļiem un citiem netīrumiem;
  • dīzeļdzinēja tīrīšanas līdzekli – šis līdzeklis ir lielisks, lai uzlabotu transportlīdzekļa dzinēja darbību. Dīzeļdzinēja tīrīšanas līdzeklis attīra no daudzām filtrā nonākušām daļiņām. Tas novērš izplūdes pretspiedienu, ļaujot motoram darboties vieglāk un zemākā temperatūrā, kā arī samazina ar dīzeļdegvielas cieto daļiņu saistītās problēmas.

Ir svarīgi ievērot visus rakstā minētos ieteikumus, lai auto kopšana vasarā noritētu efekīvi un braucieni būtu droši. Ja konstatē arī nelielus bojājumus, negaidi pēdējo brīdi, lai tos novērstu, bet dodies pie speciālista. Lai transportlīdzekļa kalpošanas mūžs būtu ilgāks, nepieciešams izmantot kvalitatīvus apkopes līdzekļus. Apvienojot savlaicīgu problēmu novēršanu ar regulāru auto kopšanu ikdienā, Tu ne tikai paildzināsi auto mūžu, bet arī padarīsi braucienus patīkamākus!