Auto sagatavošana tehniskajai apskatei

Lai neapdraudētu savu un citu satiksmes dalībnieku drošību, ir obligāti jāveic regulāra sava transportlīdzekļa apkope. Pirms auto tehnikās apskates veikšanas, ir svarīgi pārbaudīt un pievērst uzmanību virsbūvei, ritošās daļas tehniskajam stāvoklim, motora telpai, kā arī ārējās apgaismes ierīcēm u.c. Šajā rakstā uzzināsi, kas tad ir tās galvenās lietas, kuras vajadzētu pārbaudīt pirms tehniskās apskates pārbaudes.

Eļļas pārbaude

Pirms auto sagatavošanas tehniskajai apskatei, regulāri pārbaudi eļļas līmeni automašīnā, piemēram, uzpildot degvielu. Vislabāk to darīt, kad motors ir silts, bet izslēgts, lai eļļa varētu nostabilizēties. 

Pārliecinies, ka visi galvenie filtri – eļļas, gaisa un degvielas filtri – ir tīri. Mainot eļļas filtru, pārliecinies, ka no transportlīdzekļa ir izlieta visa vecā eļļa. Atceries izvēlēties eļļu, kas atbilst transportlīdzekļa ražotāja specifikācijā norādītajai informācijai. 

Profilaksei iesakām lietot Lucas Oil EĻĻAS STABILIZATORU. Tas novērsīs sausos startus un samazinās berzi, karstumu un nolietojumu visu tipu motoros, kā arī tas pagarinās eļļas kalpošanas laiku par 50%. 

Akumulatora pārbaude

Pārbaudi sava transportlīdzekļa akumulatoru – pārliecinies, ka tas nodrošina pareizu elektrības atdevi. Uz akumulatora nevajadzētu būt plaisām, noplūdēm vai korozijas pazīmēm uz spailēm. Pārliecinies arī par to, ka ģenerators nodrošina pareizu akumulatora uzlādi. 

Tehnisko šķidrumu pārbaude

Pirms apskates pārbaudi arī visus tehniskos šķidrumus. Vairumā gadījumu, autovadītājam ir diezgan viegli paša spēkiem pārbaudīt dzesēšanas šķidruma, stūres pastiprinātāja un bremžu šķidruma līmeni, kā arī konstatēt noplūdes kādā no sistēmām. Ievēro īpašu piesardzību pārbaudot dzesēšanas šķidruma līmeni, kad auto motors vēl ir karsts. Saspiests dzesēšanas šķidrums var uzšļakstīties uz rokām un izraisīt nopietnus apdegumus. 

Ratu un ratu balstiekārtu pārbaude

Pārliecinies, ka visu riteņu skrūves ir pievilktas un nav jūtama brīvkustība. Pārbaudi arī ne tikai riepu spiedienu, bet arī riepu vizuālo stāvokli – vai nav redzami bojājumi, plaisas vai izcilņi. Ikdienā seko līdzi, vai transportlīdzekļa riepas nodilst vienmērīgi, pretējā gadījumā būtu nepieciešams veikt balansēšanu. Tāpat neaizmirsti apskaties bagāžas nodalījumā, vai rezerves rats un nepieciešamais aprīkojums tā nomaiņai ir pieejami. Pārbaudi, vai transportlīdzekļa amortizatori un citas balstiekārtas sistēmas notur riepas stingri uz zemes. 

Stūres iekārtas pārbaude

Pievērs uzmanību arī stūres iekārtas tehniskajam stāvoklim. Palūdz speciālistam veikt testa braucienu ar Tavu auto, lai konstatētu, vai stūres mehānismam ir nepieciešama apkope. Profilaktiskai apkopei vai traucējumu gadījumā, iesakām izmēģināt STŪRES PASTIPRINĀTĀJA EĻĻU, kas palīdzēs ne tikai uzlabot stūres iekārtas darbību, bet arī aizkavēt detaļu nodilumu un novērst un noblīvēt nelielas noplūdes. Stūres pastiprinātāja eļļa nodrošina vienmērīgu stūres iekārtas darbību un palīdz apturēt sūkņa čīkstoņu. 

Bremžu pārbaude

Bremzes un bremžu kluči ir svarīgi elementi, ko pārbaudīt pirms tehniskās apskates. Ja braukšanas laikā ir dzirdama čīkstoša vai skrāpējoša skaņas, tas liecina par to, ka, iespējams, ir nepieciešama bremžu uzliku nomaiņa. Bremzēšanas laikā pedāļa vibrācijas liecina par deformējušiem diskiem. Tādēļ ir svarīgi uzturēt bremžu šķidrumu pareizajā līmenī. Ja ap bremžu šķidruma tvertni vai kādu no bremžu diskiem ir noplūdes, vai bremžu darbība ir nepilnīga, nekavējoties pārbaudi sistēmu un noplūdes vietu.

Lampu pārbaude

Gaismas spilgtums un tās virziens ir vēl viens svarīgs tehniskās apskates tests. Pārbaudi, vai visi lukturi ir funkcionētspējīgi un vai to spilgtums ir pietiekams. Kā arī, pirms tehniskās apskates jāpārbauda, vai visi transportlīdzekļa lukturi ne tikai darbojas, bet arī ir droši uzstādīti. Pārliecinies, vai lukturi ir pareizi piestiprināti un vai stiprinājums nav redzami bojāts. 

Virsbūves pārbaude

Pirms auto sagatavošanas tehniskajai apskatei, pārbaudi, vai uz virsbūves nav caurumu vai lielu korozijas bojājumu. Pārbaudi arī to, vai uz stikliem nav manāmas plaisas. Svarīgi pārliecināties arī par to, vai auto virsbūves daļas turas cieši kopā un tām nav redzami defekti.

Savest un uzturēt savu auto vizuāli ideālā stāvoklī palīdzēs AUTO VIRSBŪVES VASKS / LUCAS OIL SLICK MIST SPEED WAX. Tas ir polimēru krāsas spīduma pastiprinātājs, ko var izmantot tādām virsmām kā stikls, hroms un vinila uzlīmes. Vasks piešķir krāsai spīdumu, spodrina un aizsargā. Tas ir lietojams uz mitrām virsmām, kā arī ir viegli uzklājams uz jebkura auto!

Auto apkope un apskate ir svarīga lieta, lai uz ceļa būtu lielāka drošības sajūta gan Tev, gan apkārtējiem. 

Ja rūpējies par savu auto ikdienā un visas ķibeles novērs nekavējoties, tad Tev nevajadzētu būt problēmām iziet tehnisko apskati. Bet, ja tomēr neizdodas iziet pirmo tehnisko apskati, vienkārši novērst bojājumus un dodies atkārtoti!