Kā sagatavot transportlīdzekli pirmajam šīs vasaras ģimenes izbraucienam?

Vasara ir laiks, kad daudzi siltā laika cienītāji ir ieplānojuši ģimenes izbraucienus. Pirms doties iecerētajos maršrutos, auto sagatavošana vasarai ir ļoti svarīga. Tas ir brīdis, kad nepieciešams parūpēties par sava transportlīdzekļa tehnisko stāvokli. Būtiski ir ņemt vērā bremžu un riepu stāvokli, pārliecināties par motoreļļas un tehnisko šķidrumu daudzumu, kā arī pārbaudīt, vai nepieciešamie auto apkopes produkti un papildu aprīkojums negadījumiem uz ceļa, ir ielikti automašīnā. Šajā rakstā uzzināsi, kas jāņem vērā, lai sagatavotu transportlīdzekli ģimenes izbraucienam!

Veic bremžu un riepu sagatavošanu un pārbaudi

Pirms dodies izbraucienā, svarīgi pārbaudīt:

  • riepu un disku tehnisko stāvokli;
  • riepu protektora dziļuma atbilstību normām (minimālais protektora dziļums vasarā ir 1,6 mm);
  • gaisa spiedienu riepās.

Protams, ne mazāka uzmanība būtu jāvelta bremžu sistēmas tehniskajam stāvoklim. Vissvarīgākais – pārbaudīt bremžu kluču biezumu, salīdzināt to ar norādīto biezumu automašīnas tehniskajos dokumentos un, ja rodas tāda vajadzība, veikt to nomaiņu. Ieteicams pārbaudīt arī bremžu sistēmas darbību. To var izdarīt vairākas reizes nospiežot bremžu pedāli neiedarbinātā automašīnā – ja pedālim ir vāja pretestība, iespējams, ir radusies kāda problēma.

Neatliec automašīnas motoreļļas līmeņa un tehnisko šķidrumu pārbaudi

Pirms ieplānotā ģimenes ceļojuma sākuma ir svarīgi pārbaudīt, vai transportlīdzeklim nepieciešamie tehniskie šķidrumi, un eļļas ir normas līmenī. Motoreļļa, dzesēšanas šķidrums, stūres pastiprinātāja eļļa, kondicioniera sistēmas freons u.c. nozīmīgi šķidrumu daudzumi būtu jāpārbauda laicīgi pirms brauciena, lai nepieciešamības gadījumā, tos var uzpildīt. Pārliecinies arī par logu mazgāšanas šķidruma daudzumu, lai brauciena laikā vienmēr vari notīrīt priekšējo vējstiklu un saglabāt labu redzamību kā dienas, tā nakts laikā.

Ja tuvojas motoreļļas maiņas laiks, tad labāk to veikt pirms brauciena. Augstas efektivitātes sintētisko motoreļļu vari izvēlēties www.lucasoil.lv – tās ir lieliski piemērotas gan augstu apgriezienu motoriem, gan garākiem izbraucieniem pa šoseju. Šīs eļļas ir piemērotas ceļojumiem, jo tām ir pievienotas vērtīgas piedevas, piemēram, pretieķīlēšanās vielas.

Parūpējies, lai auto ir tīrs un kopts visa brauciena laikā

Ikvienam šoferim ir svarīgi uzturēt savu transportlīdzekli vizuāli labā stāvoklī, tādēļ arī pirms ģimenes izbraucieniem, mēs iesakām izmēģināt kādu no Lucas Oil tīrīšanas un apkopes līdzekļiem, ko vienmēr vari vienkārši paņemt līdzi ceļojumā.

  • Lucas Oil virsmu tīrīšanas un aizsardzības līdzeklis, lai ceļojuma laikā uzturētu salonu tīru un svaigu. Šis līdzeklis lieliski iedarbojas uz plastmasas, vilnas, ādas, gumijas un metāla virsmām. Tas palīdz Tava auto salonam iegūt svaigumu, tīrību un koptu izskatu.
  • Lucas Oil virsbūves vasks, lai transportlīdzekļa virsbūve saglabātu pievilcību jebkādos apstākļos. Iesakām šo vasku uzklāt pirms brauciena, uzsmidzinot šo līdzekli skalošanas un žāvēšanas starplaikā, kas padarīs transportlīdzekļa virsbūvi spodru un nodrošinās aizsardzību, atgrūžot netīrumus.

Vienmēr paņem līdzi aptieciņu un visu nepieciešamo ārkārtas gadījumiem

Dodoties ceļojumā, ir jāpārliecinās par dažām lietām, kam noteikti jābūt līdzi Tava auto bagāžā – aptieciņa, avārijas trīsstūris, atstarojoša veste un trose, lai neviena situācija nepārsteidz Tevi nesagatavotu. Ja plāno doties uz citām Eiropas valstīm, iesakām noskaidrot, kādas ir konkrētās valsts prasības attiecībā uz automašīnas aprīkojumu. Pieredzējuši ceļotāji iesaka iegādāties karti arī taustāmā veidā, jo interneta savienojums var nebūt pieejams visās iecerētajās maršruta vietās.

Tālākos izbraucienos var gadīties daudzi neplānoti atgadījumi vai ķibeles, tāpēc, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem ceļā, ir svarīgi apzināties iespējamos riskus un būt gatavībā ar atbilstošu ekipējumu. Atceries vienmēr pirms braucieniem veikt automašīnas tehnisko pārbaudi, konstatēt iespējamās problēmas un veikt labošanas darbus!

Lucas Oil novēl piedzīvojumiem pilnu, drošu un izdevušos vasaru!