Auto virsbūves apstrāde pirms ziemas sezonas

Auto virsbūves apstrāde pirms ziemas sezonas

 

Ir dažas īpaši būtiskas darbības, kas jāveic laicīgi, lai braukšana ziemas apstākļos nesagādātu negaidītas auto virsbūves problēmas un liekus tēriņus. Nav noslēpums, ka auto virsbūve ir viena no tām daļām, kas ziemas periodā ir pakļauta īpaši augstam korozijas bojājumu riskam. Tāpēc ir svarīgi zināt, kas jādara jau savlaicīgi, lai pasargātu savu auto no korozijas, kā arī izvairītos no bīstamām situācijām, atrodoties uz ceļa.

 

Virsbūves tīrība

Viens no svarīgākajiem punktiem – automašīnas virsbūves tīrība. Kā jau noskaidrojām, ziemas apstākļos auto tiek pakļauts augstam korozijas riskam. Tādēļ svarīgi pēc auto mazgāšanas veikt arī auto žāvēšanu. Ja pēc mazgāšanas automazgātuvē auto netiek žāvēts, šim procesam ieteicams izmantot mikrošķiedras drānu, kas savāc visus atlikušos sāļus un netīrumus.  

 

Vaskošana

Auto vasks izveido aizsargslāni, kas pasargā no visiem sāļiem, kas var veicināt korozijas veidošanos. Vaskošanai iesakām izmantot auto virsbūves vasku no Lucas Oil produktu klāsta, kas lieliski pasargās Tavu auto arī ziemā. Šis auto virsbūves vasks «Slick Mist Speed Wax» ļauj iegūt gludu un spīdīgu virsmu, nodrošinot ilglaicīgu virsmas aizsardzību. Ar «Slick Mist» var ātri piešķirt maksimālu spīdumu jebkurai automašīnai arī ziemas laikā. Tev atliek vien uzsmidzināt to uz mitras vai sausas virsmas un pēc tam noslaucīt ar mikrošķiedras drāniņu!

 

Korozijas bojājumu novēršana

Kad auto virsbūve ir nomazgāta, noslaucīta un ievaskota, vēlams veikt arī tās apskati un konstatēt bojājumus, ja tādi ir radušies. Ja savam auto esi pamanījis rūsu, ieteicams šo korozijas skarto zonu pēc iespējas ātrāk apstrādāt ar bojājumus apturošu līdzekli, lai novērstu tālāku izplatību. Veikalu sortimentā atradīsi visdažādākos līdzekļus, aerosolus un smēres korozijas radīto bojājumu novēršanai, kā arī turpmākās aizsardzības nodrošināšanai. Antikorozijas apstrādi visai automašīnas virsbūvei ir ieteicams veikt, pirms vēl korozija parādījusies uz vairākām automašīnas virsbūves daļām. 

 

Logu šķidruma veids atbilstoši āra temperatūrai

Logu šķidrumam ir divi veidi – ziemas un vasaras. Ziemā nepieciešams izvēlēties šķidrumu, kas nesasals vismaz līdz -15 grādiem, pretējā gadījumā ir liels risks logu mazgāšanas sistēmas aizsalšanai, kas var radīt bīstamas situācijas uz ceļa un neparedzētus remonta izdevumus. Ziemai paredzētajā logu šķidrumā tiek papildus pievienots spirts, kas neļauj logam tik ātri aizsalt. Ziemas sezonā īpaši svarīgi ir sekot līdzi vējstikla šķidruma līmenim, lai pēc pirmās nepieciešamības, Tu vienmēr varētu notīrīt logu un pārredzēt ceļu pat pie ļoti nelabvēlīgiem laikapstākļiem.

 

Vējstikla slotiņas

Ziemai paredzētajā logu šķidrumā tiek pievienots spirts, kas ne tikai neļauj logam ātri aizsalt, bet arī pasargā vējstikla slotiņas no apledojuma riska. Ja pamani, ka vējstikla slotiņas atstāj švīkas, skrāpē logu vai nepilda savu uzdevumu, tad zini, ka tās viegli var nomainīt paša spēkiem vai jebkurā tuvākajā servisā. Vēlams vējstikla slotiņas mainīt vismaz 1-2 reizes gadā.

 

Riepas

Lai gan ziemas riepām pēc likuma jābūt no 1. decembra, pēdējie gadi rāda, ka sniegs un melnais ledus šoferus pārsteidz nesagatavotus jau pat oktobra beigās vai novembra sākumā. Ja vēlies laikus būt drošs un pasargāts uz ceļa, ieplāno riepu nomaiņu laicīgi! Tikpat svarīga nozīme ir arī riepu spiediena kontrolei. Vēlams riepu spiedienu ziemā pārbaudīt reizi nedēļā. Un atceries, mainoties gaisa temperatūrai, mainās arī spiediens riepās!

 

Gaismas

Gadalaikā, kad naktis ir garākas, bet dienas īsākas, jo īpaši svarīga nozīme ir pareizi noregulētiem lukturiem. Nepareizi noregulētas gaismas var ne tikai apžilbināt citus, bet arī apgrūtināt ceļa redzamību Tev pašam un līdz ar to – paildzināt reakcijas laiku bīstamā situācijā, piemēram, ja uz ceļa izskrien kāds dzīvnieks. Atceries, ka braucošam auto tumšajā diennakts laikā ir jābūt iedegtiem – tuvo vai tālo gaismu lukturiem, numura apgaismojumam un gabarītlukturiem. Ja ir īpaši slikti laikapstākļi, piemēram, putenis, migla vai stiprs lietus, ir atļauts iedegt arī miglas lukturus. Ja kāda no spuldzēm būs izdegusi, vadības panelī iedegsies paziņojums.

 

Virsbūves tīrība, vaskošana, apstrāde pret koroziju, kvalitatīva vējstikla šķidruma izvēle un logu tīrāmo slotiņu uzturēšana darba kārtībā, palīdzēs Tev izvairīties no liekiem tēriņiem, savukārt, uzpasēts riepu stāvoklis un ārējo apgaismes līdzekļu darba kārtība nodrošinās papildu drošību atrodoties uz ceļa. Ieskaties arī šajā rakstā un uzzini, kādi vēl soļi jāveic, lai Tavs auto būtu gatavs ziemas sezonai.