Automašīnas eļļas noplūdes novēršana, izmantojot eļļas piedevas

Bieži sastopama problēma automašīnām ir negaidīta eļļas noplūde. Tā kā motoreļļas mērķis ir auto dzinējā samazināt berzi starp detaļām un robiem, svarīgi pārliecināties, ka eļļa šīs funkcijas patiešām pilda. 

Visbiežāk gan laika gaitā eļļa kļūst netīra jeb piesārņota, un tā zaudē spēju novērst berzi. Tas nozīmē, ka dzinēja sastāvdaļas nolieto viena otru. Savlaicīga automašīnas eļļas noplūdes novērošana ir nozīmīgs faktors, lai izvairītos no nopietnām sekām. Raksta turpinājumā uzzini, kādi faktori izraisa eļļas noplūdes un kā tās novērst. 

Izplatītākie faktori, kas izraisa eļļas noplūdes

Bojāts eļļas filtrs 

Nolietojies eļļas filtrs vairs nespēj veikt nepieciešamās funkcijas un rada noplūdes. Tāpat eļļas filtri var būt nepareizi noregulēti vai vaļīgi. Atkarībā no transportlīdzekļa modeļa, filtrēšanas sistēmā pie filtra var būt papildus detaļas, kas arī var radīt eļļas noplūdi. Eļļas filtrs ir jāmaina ikreiz, kad maināt eļļu un jāpārbauda, vai tas ir pareizi uzstādīts. 

Defekts eļļas iztukšošanas aizbāznim

Eļļas tvertnes pamatnē ir iztukšošanas aizbāznis, kam var piekļūt no automašīnas apakšas. Nolietota vītne vai vaļīgs iztukšošanas aizbāznis ir izplatīts eļļas noplūdes iemesls. Šī problēma ir viegli konstatējama, ja ap spraudni ir novērojams, ka pil eļļa. 

Vāja vārsta blīve

Blīve ir viens no visizplatītākajiem eļļas noplūdes cēloņiem, jo īpaši vecākiem transportlīdzekļiem ar lielu nobraukumu. Blīve savieno galvu ar divām dzinēja metāla daļām starp bloku un galvām, kā arī motora bloku un eļļas tvertni. Laika gaitā rodas nogulsnes eļļā dēļ ilgstošas temperatūras iedarbībās līdz ar to palielinās spiediens, kas var izraisīt noplūdes vai blīvējumu bojājumus. 

Padomi, kā apturēt eļļas noplūdi 

Regulāra auto stāvokļa apkope 

Pareiza un regulāra vispārīga auto apkope un regulāra eļļas maiņa var novērst iepriekš minētās problēmas un glābt no turpmākajiem primāro dzinēja komponentu bojājumiem. Šāda prakse nodrošinās, ka bojājumi un noplūdes tiek novērsti vēl pirms tie rodas. 

Laba pieeja ir izmantot regulāras apkopes kontrolsarakstu, kur piefiksēt visus veiktos remontdarbus. Tādējādi laika gaitā būs vieglāk orientēties transportlīdzekļa detaļu nolietojumā. 

Apkopi var veikt mājas apstākļos, iegādājoties detaļas automobiļu veikalā. Tiesa, tas jādara, ja automašīnas vadītājam ir pieredze un darbarīku pieejamība. Tomēr nekompetences gadījumā vieglāk būs doties uz servisu, nevis mēģināt ko atrisināt pašam. 

Izmanto eļļas piedevas

Ja automašīnas eļļas noplūde ir neliela, izmanto noplūdes apturēšanas un samazināšanas eļļas piedevas. Lucas Oil piedāvājumā pieejami dažādi noplūdes līdzekļi, kas efektīvi palīdzēs šādos gadījumos. Dažādas noplūdes apturēšanas piedevas mīkstina un kondicionē vecās blīves, liekot tām atkal uzbriest un novērst turpmāku noplūdi. Šīs piedevas palīdzēs vieglākajos noplūdes gadījumos kā uzlabotājs vai pagaidu risinājums. 

Lucas Oil Heavy Duty Oil Stabilizer ir universāls eļļas stabilizators uz naftas bāzes, kas uz pusi pagarina eļļas kalpošanas ilgumu, tādējādi samazinot eļļas patēriņu un iespējamās noplūdes transmisijas eļļā. Iedarbīgs līdzeklis eļļas sūces novēršanai ir Lucas Oil Power Steering Stop Leak, kas aptur jebkāda veida noplūdes no stūres iekārtām ar pastiprināju. Rentablais Lucas Oil produkts aptur noplūdes un novēršot negaidītas zobstieņa stūres mehānisma problēmas.

Ja novērojama eļļas noplūde, par to lieki nevajadzētu uztraukties, jo noplūdes novēršana parasti nav sarežģīts process. Eļļas zudums ir izplatīta un neizbēgama problēma praktiski ikvienam autovadītājam. Laicīgi to pamanot un risinot, Tu izvairīsies no lieku naudas līdzekļu tērēšanas autoservisā. Galvenais ir atcerēties regulāri pārbaudīt visu šķidrumu un eļļu līmeņus tvertnēs, kā arī pavērot, vai zem mašīnas nepil eļļas pilieni. Rūpējies par savu automašīnu un pagarini tās kalpošanas ilgumu, lietojot kādu no Lucas Oil stabilizatoriem vai piedevu līdzekļiem.