Kādēļ svarīgi tīrīt sava auto salonu un virsbūvi?

Viedokļi par automašīnas kopšanu un tīrību bieži vien ir atšķirīgi. Daļa automašīnu īpašnieku par savu spēkratu tīrību mēdz rūpēties bieži, jo viņi mīl, ja auto vienmēr ir sakopts. Otra auto īpašnieku daļa to mēdz darīt daudz retāk, proti, tikai tad, kad auto tīrīšanai nepieciešama nopietnāka tīrīšanas pieeja.  Šajā rakstā pastāstīsim, kādēļ ir svarīgi laicīgi tīrīt auto salonu un virsbūvi, un kā tas palīdz automašīnas tīrīšanu padarīt ātrāku un vieglāku.

Automašīnas virsbūves kopšana

Nav noslēpums, ka pirmais, ko visi pamana, ir automašīnas virsbūve un tās vizuālais stāvoklis. Ja virsbūvi kopj un parūpējas par tās vizuālo stāvokli laicīgi, tad tā kalpo ilgu laiku un ir vizuāli pievilcīga. Protams, agrāk vai vēlāk jebkuras automašīnas virsbūvi var piemeklēt rūsa un citas automašīnas vizuālo stāvokli negatīvi ietekmējošas problēmas. Iespējams saskarties ar krāsas lupšanu, lakas lupšanu, krāsas izbalēšanu un, sliktākajā gadījumā, iepriekš minēto rūsas rašanos. Lielā daļā gadījumu, šīs problēmas rodas tādēļ, ka par auto virsbūvi netiek pienācīgi un laicīgi izrādītas rūpes. Laicīgi nomazgājot no auto putekļus, dubļus un sāli, kas, starp citu, ir galvenais auto korodēšanas iemesls, un citus laika gaitā uzkrājušos netīrumus, auto virsbūvi iespējams pasargāt no lielākās daļas minēto problēmu.

Papildus vienkāršai, rūpīgai auto nomazgāšanai, ieteicams izmantot arī dažādus, auto virsbūvi pasargājošus un kopjošus līdzekļus. Tie var būt auto šampūni, kukaiņu un piķa tīrīšanas līdzekļi, kā arī automašīnas virsbūves vasks, kas aizsargā auto no nelabvēlīgo apstākļu ietekmes. Ļoti efektīvs un ērti lietojams ir Lucas Oil piedāvātais auto virsbūves vasks “Slick Mist Speed Wax”. Šim līdzeklim piemīt krāsas spīduma pastiprinošas un aizsargājošas īpašības, un, kas svarīgi – tas ir ļoti vienkārši lietojams. Atliek to izsmidzināt uz automašīnas virsbūves, neatkarīgi, vai tā ir mitra vai sausa, un pēc tam noslaucīt. Šis ir lielisks līdzeklis, lai pasargātu sava auto virsbūvi, vienlaikus padarot to vizuāli pievilcīgāku. Tas samazinās auto virsbūves problēmu rašanās iespējamību, vienlaikus padarot to spīdīgu un pievilcīgu.

Automašīnas salona kopšana

Lai padarītu pārvietošanos ar automašīnu patīkamāku sev un pasažieriem, jāparūpējas arī par automašīnas salona tīrību. Ilgāku laiku nerūpējoties par automašīnas salona tīrību, tajā tiek ievazāti arvien jauni un jauni netīrumi un putekļi, kurus ar laiku paliek aizvien grūtāk iztīrīt. Protams, ziemas periodā par salona tīrību nesanāk parūpēties tik bieži, cik to varētu vēlēties, jo ārā ir auksti. Tomēr dažkārt arī ziemā ir dienas, kad gaisa temperatūra ir salīdzinoši augsta, tādēļ iesakām šīs dienas izmantot lietderīgi un tīrīt auto salonu un virsbūvi. Līdzīgi, kā ar automašīnas virsbūvi, arī salona kopšanā ir ieteicams izmantot tam paredzētus līdzekļus, kas ne tikai iztīra netīrumus un putekļus, bet arī pasargā salona virsmas pret bojājumiem.

Viens no tādiem līdzekļiem ir Lucas Oil līdzeklis salona virsmu tīrīšanai un aizsardzībai “Slick Mist Interior Detailer”. Šis līdzeklis ir uz ūdens bāzes, tas nav taukains un ir ļoti viegli uzklājams. Tas aizsargā salona virsmas pret UV stariem, lieliski notīra netīrumus un atsvaidzina auto interjeru, vienlaikus to spodrinot un padarot vizuāli pievilcīgāku. Interesants fakts – šo produktu var izmantot arī mēbeļu tīrīšanai mājas! Izmantojot  “Slick Mist Interior Detailer” auto salona kopšanai, Tu padarīsi braucienus patīkamus kā sev, tā arī Taviem līdzbraucējiem, jo salons būs tīrs, kopts un vizuāli pievilcīgs.

Laicīgi kopjot automašīnas virsbūvi un salonu, iespējams izvairīties no dažādu vizuālā stāvokļa negatīvi ietekmējošu faktoru ietekmes. Biežāk to darot, Tu spēsi samazināt tam nepieciešamo laiku un piepūli, jo nebūs uzkrājušies tik daudz netīrumu, kas prasa rūpīgāku un laikietilpīgāku pieeju. Vienlaikus izmanto arī salona un virsbūves kopšanas līdzekļus, kas pasargās auto virsmas un sniegs mirdzošus rezultātus, kas, iespējams, pamudinās auto kopt biežāk lieliskā rezultāta dēļ.