Kā sagatavot savu dārza tehniku ziemai? 4 padomi efektīvai dārza tehnikas ieziemošanai

Dārza tehnika vasaras laikā tiek izmantota gandrīz katru dienu, tādēļ par to vajag attiecīgi parūpēties arī citos gadalaikos. Lai tā arī nākamajā sezonā ikviena dārza tehnika būtu darba gatavībā, to ir pareizi jāuzglabā ziemas laikā. Lai dārza tehnikas ieziemošana izdotos, ieskaties Lucas Oil padomos!

Iztīri dārza tehnikas detaļās no dubļiem, lapām un citiem netīrumiem

Ja dārza tehnika tiek izmantota ļoti regulāra, tās detaļās un spraugās var sakrāties dažādi netīrumi – smiltis, lapas un citi. Pirms tehnika tiek ieziemota, ir svarīgi šīs detaļas kārtīgi iztīrīt un atbrīvot no liekajiem netīrumiem, lai pavasara sezonā būtu iespējams darboties ar pilnu jaudu. Tāpat aplūko ikkatru detaļu, vai kādai no tām nav parādījusies rūsa, jo tad būs iespējams daudz ātrāk un laicīgāk to novērst. Izmanto Lucas Oil augsti efektīvo universālo ziedi “White Lithium Grease,” kas palīdzēs detaļām samazināt nolietojumu un ļaus tās lietot ilgāk.

Pārliecinies, ka visas detaļas ir vietā!

Kad tiek tīrītas dārza tehnikas detaļas, piemēram, ķēdes, pogas vai citas, ir svarīgi pārliecināties, ka arī vismazākā skrūvīte vai kāda cita detaļa ir vietā. Pārbaudi, vai visas esošās un nepieciešamās detaļas ir savās vietas, kā arī cieši pievilktas, piemēram, skrūves, lai tās pārvešanas laikā vai ziemas periodā nepazūd un nav jāveic papildu remonts. Iegādājies trūkstošās detaļas, tomēr neaizmirsti, ka tās vislabāk būtu nomainīt pirms dārza tehnika tiek novietota uzglabāšanai. Ja vajadzīgs, piesaki remontu.

Iztukšo motoreļļas tvertni!

Ikviena dārza tehnikas ieziemošana nevar notikt bez motoreļļas tvertnes iztukšošanas pirms uzglabāšanas. Sezonas laikā, kad dārza tehnika tiek izmantota un regulāri darbināta, eļļa var kļūt duļķaina. Līdz ar to, ja ziemas laikā tā netiek iztukšota, tā var sacietēt un mazināt to, cik efektīvs būs motors nākamajā sezonā. Lai eļļu kopā ar duļķiem būtu iespējams vieglāk izliet, ieteicams vismaz aptuveni 15 minūtes iedarbināt dārza tehniku tukšgaitā. Tāpat arī šādi rīkojoties, var novērst citas problēmas, piemēram, ar gultņiem.

Izmanto pāri palikušo degvielu citur!

Noteikti sezonas nobeigumā dārza tehnikas degvielas tvertnē var būt palikusi pāri degviela. To iespējams turpināt izmantot, taču citur – izlejot to ārā no dārza tehnikas un ielejot to savā automašīnā. Protams, šādi to var izmantot tad, ja tai nav piejauktas kādas piedevas. Šo procesu nav nepieciešams darīt visa veida dārza tehnikai, bet ieteicams to darīt mazāka tilpuma tehnikai, piemēram, trimmerim.

Ja degviela tomēr tiek atstāta degvielas tvertnē, pievieno tai Lucas Oil motora apstrādes līdzekli “Complete Engine Treatment,” kas palīdz attīrīt un ieeļļot visu degvielas sistēmu, sākot no tvertnes līdz pat spraugām.

Ir svarīgi arī saprast, vai degvielas filtrs ir darba kārtībā un tas būs lietojams arī nākamajā sezonā. Ja ne, tad to ieteicams nomainīt, pirms tehnika tiek nolikta uzglabāšanā.

 

Uzglabā dārza tehniku vietā, kur ziemas laikā nebūs mitrums, lai tā saglabātos labā stāvoklī un pirms vasaras sezonas nebūtu jālabo. Uzlabo savas dārza tehnikas ilgtspēju arī nākamajā vasarā ar šiem Lucas Oil padomiem!