Degvielas patēriņš – kas to ietekmē un kā to samazināt?

Jaunas vai lietotas automašīnas iegādes procesā patiesi svarīgs faktors ir auto degvielas patēriņš. Lai gan mūsdienās auto ražotāji arvien vairāk ražo automašīnas, kas patērē mazāk degvielas un rada mazāk kaitīgo CO2 izmešu, var rasties situācijas, kad automašīna kādas problēmas dēļ degvielu patērē vairāk, nekā to noteicis auto ražotājs.
Šādās situācijās problēma ir meklējama automašīnas detaļās vai braukšanas veidā, tādēļ šajā rakstā uzzināsi četras izplatītākās problēmas, kas ietekmē degvielas patēriņa palielināšanos un kādi ir iespējamie risinājumi, lai to samazinātu!

Problēma nr. 1. – motora bojājumi

Viens no galvenajiem faktoriem, kas var ietekmēt degvielas patēriņu ir motora bojājumi. Ja kāda no motora sistēmām ir bojāta vai darbojas ne tā, kā vajadzētu, motora darbībai rodas lielāka slodze, kā rezultātā palielinās degvielas patēriņš. Ja esi pamanījis degvielas patēriņa pieaugumu un rodas aizdomas, ka pie vainas varētu būt kāda no motora sistēmām, iesakām nevilcināties un doties uz auto servisu.
Veicot auto motora diagnostiku un nosakot problēmas cēloni, kā arī to atrisinot, tiks novērsta motoram radītā papildu slodze, kā arī normalizēsies auto degvielas patēriņš, tādējādi tas padarīs ikdienas pārvietošanos maciņam un videi draudzīgāku!

Problēma nr. 2. – zemas kvalitātes motoreļļa un degviela

Automašīnas degvielas patēriņu ietekmē arī motoreļļa un degviela. Izmantojot zemas kvalitātes degvielu, beigu beigās ietaupīt tomēr nesanāk. Šāda degviela nesadeg tik labi, kā kvalitatīva degviela, tāpēc motors to patērē vairāk.
Mūsdienu automašīnas ir diezgan prasīgas attiecībā uz motoreļļu un tajā izmantotajām piedevām. Ja tiek izmantota neatbilstoša motoreļļa, motora kustīgās detaļas nespēj kustēties pietiekami brīvi, tādējādi radot motoram lielāku slodzi un arī degvielas patēriņa pieaugumu.
Risinājums šādam degvielas patēriņa pieauguma iemeslam meklējams kvalitatīvos produktos. Latvijas lielākās degvielas uzpildes stacijas piedāvā kvalitatīvu un piedevām bagātu degvielu, kas strādā labi un nenoslogo motoru.
Lai uzlabotu degvielas patēriņa rādītāju, iesakām izmantot atzītu ražotāju degvielas piedevas.
Lucas Oil izstrādātās degvielas piedevas, piemēram, Fuel Treatment un Complete Engine Treatment, kas lietojama arī kā motoreļļas piedeva, palīdz vēl efektīvāk samazināt degvielas patēriņu gan pilsētā, gan ārpus tās, vienlaikus nodrošinot palielinātu motora jaudu un samazinātu CO2 izmešu daudzumu.
Līdzīgi kā ar pareizu degvielas izvēli, jāizmanto arī kvalitatīva motoreļļa. Lucas Oil motoreļļas un motoreļļas piedevas spēj sniegt motoram vajadzīgo eļļošanos spēju, nepakļaujot motoru palielinātai slodzei, kā arī ievērojami samazina degvielas patēriņu.

Problēma nr. 3. – automašīnas riepu stāvoklis

Riepu nodiluma pakāpe un pat nepareizs spiediens riepās var novest pie degvielas patēriņa pieauguma. Ja riepu nodilums ir pārāk liels, tad pasliktinās saķere ar ceļa virsmu un riepas sāk griezties ātrāk.
Tik pat svarīgs ir arī riepu spiediens, ko būtu nepieciešams pārbaudīt vismaz reizi mēnesī.  Ja spiediens ir par mazu, tad riepām ir grūtāk griezties, un tā rezultātā pieaug degvielas patēriņš. Gaisa spiedienu riepās vajadzētu turēt uz augstākās pieļaujamās atzīmes, ko norādījis automobiļa ražotājs.
Vēl viens patēriņu ietekmējošs faktors ir automobiļa riepu izmērs. Auto ražotājs ir norādījis, kādi riepu izmēri ir paradzēti attiecīgajai automašīnai, tādēļ vajadzētu šai rekomendācijai pieturēties. Mūsdienās, īpaši jauniešu vidū, ir pieņemts automašīnas aprīkot ar lielākiem riteņiem, nekā paredzēts. Tas arī būtiski ietekmē degvielas patēriņu, jo prasa lielāku motora slodzi, lai riepas iegrieztu.
Ja vēlies degvielas patēriņu noturēt zemāku, izvēlies automobilim paredzētu riepu izmēru, pārbaudi riepu stāvokli un neaizmirsti par ikmēneša riepu spiediena pārbaudi!

Problēma nr. 4. – autobraucēja braukšanas veids

Pakļaujot automašīnas motoru paaugstinātai slodzei un nemitīgi braucot ar “pedāli grīdā”, degvielas patēriņš noteikti būs ļoti augsts. Ja braucot ievēro atļauto ātrumu un neveic paātrināšanās manevrus un pēc tam atkal strauju bremzēšanu, tad Tava automašīnas degvielas patēriņam nevajadzētu būt lielākam, kā ražotāja noteiktais.
Agresīva braukšana var ne tikai palielināt degvielas patēriņu, bet arī radīt problēmas, piemēram, motora mezglos.

Ievērojot visus iepriekš minētos faktorus un izmantojot kvalitatīvas un automobiļiem piemērotas preces, automašīnas degvielas patēriņš noturēsies normas robežās! Iesakām rūpēties par savu automašīnu jau no pirmās tās iegādes dienas, tādējādi izvairoties no paaugstināta degvielas patēriņa ilgtermiņā!