Hidrauliskās eļļas un to piedevas

Attēlotas hidrauliskās eļļas un to piedevas

Hidraulika ir sastopama it visur – gan lauksaimniecības tehnikā, gan presēs, kravas automobiļos, vieglajos auto un daudzās citās iekārtās un līdz ar to ir nepieciešamas hidrauliskās eļļas. Tieši tādēļ to ekspluatācijas apstākļi var būt gan normāli, gan ļoti smagi.

Hidrauliskie mehānismi ir viena no senākajām praktiskās inženierijas sistēmām. Hidraulika nodrošina iekraušanas mašīnu, hidraulisko celtņu, hidraulisko sūkņu un daudzu citu konstrukciju un mašīnu spēju darboties. Lai arī hidrauliskās iekārtas izmanto mehānisko spēku, kas mūsdienās neskaitās kā sarežģīta sistēma, par to sastāvdaļām ir jārūpējas tāpat, kā par jebkurām citām inovatīvākām, iekārtām.

Hidraulisko iekārtu apkopes

Lielākā daļa hidraulisko iekārtu darbojas pamatojoties uz hidrauliskās inženierijas principiem, kur izmanto arī hidrauliskās eļļas, lai tērētu pēc iespējas mazāk enerģijas. Lai tehnika strādātu ilgstoši un uzticami, tai regulāri jāveic apkopes, kas sevī iekļauj sistēmas daļu un sastāvdaļu eļļošanu. Pārbaudot hidrauliskās sistēmas sastāvdaļas pirms apkopes, bieži vien atklājas to nolietojums. Veidojas deformācija un citi bojājumi, kas pierāda vien to, ka par jebkuru tehnikas veidu jārūpējas regulāri.

Ja nonāc pie secinājuma, ka hidrauliskās sistēmas sastāvdaļas ir nolietojušās pavisam, uzreiz pēc to nomaiņas iesakām lietot piedevu hidrauliskajai eļļai. Tas novērsīs pārāk ātru detaļu nolietojumu nākotnē. Šī piedeva pagarina aprīkojuma ekspluatācijas laiku, šķidruma lietošanas laiku un aptur sākotnēju nolietojumu. To ir vēlams lietot jauniem mezgliem, taču šī eļļas piedeva pagarinās arī lietotu hidraulisko sastāvdaļu mūžu, paaugstinot hidraulisko spiedienu iekārtā un apturot noplūdes blīvējumos.

Hidraulika darba tehnikā

Mūsdienu celtniecība, lauksaimniecība un daudzas citas sfēras nebūtu iedomājamas bez smagās darba tehnikas. Protams, arī pati tehnika nebūtu iedomājama bez hidrauliskajām sistēmām, kas izmanto hidrauliskās eļļas. Darba transportlīdzekļu hidrauliskās iekārtas tiek ekspluatētas smagos apstākļos, gandrīz bez pārtraukuma. Bieži vien šīs ierīces darbojas zem klajas debess, tādēļ to sastāvdaļas nolietojas daudz ātrāk.

To darbs nebūtu iedomājams bez hidrauliskajām eļļām, taču, ekspluatējot tehniku smagos apstākļos, dažkārt nepieciešami papildu šķidrumi, kas spēj pagarināt hidraulisko iekārtu sastāvdaļu kalpošanas laiku un novērst to nolietojumu. Viens no šādiem palīgiem ir Lucas Oil piedeva hidrauliskajai eļļai Hidraulic Oil Booster & Stop Leak, kas novērš eļļas noplūdes, aizkavē iekārtu remontus, samazina karšanu un pagarina aprīkojuma ekspluatācijas laiku, ietaupot tehnikas īpašnieka naudiņu. 

 

Hidraulika vieglajos automobiļos

Lai arī vārds “hidraulika” lielākajai daļai cilvēku asociējas vien ar darba tehniku, tā ir sastopama arī vieglajos automobiļos. Piemēram, stūres pastiprinātājs ir hidrauliska iekārta, kas izmanto eļļas spiedienu. Vieglo automobiļu hidrauliskās iekārtas, atšķirībā no industriālās tehnikas un kravas automobiļiem, netiek ekspluatētas smagas slodzes apstākļos. Tāpat tiek izmantotas ikdienā, kas nozīmē regulāru apkopju nepieciešamību. Daudzi autovadītāji par sava vieglā auto stūres pastiprinātāja apkopi atcerās tikai tad, kad parādās stūres iekārtas problēmas vai kad stūre negriežas tik viegli, kā kādreiz.

Lai novērstu regulāras stūres pastiprinātāja problēmas un izvairītos no tā nolietojuma, iesakām izmēģināt Lucas Oil stūres pastiprinātāja eļļu Lucas Power Steering Fluid. Šīs eļļās sastāvā ir speciālas bāzes eļļas un piedevas, kas pastiprina eļļošanas spēju, lai uzlabotu stūres pastiprinātāja darbību un palīdzētu apturēt nolietojumu. Tā kondicionē apaļā šķērsgriezuma blīvgredzenus un brīvslēgus, novēršot nelielas eļļas noplūdes, aizkavēdama kapitālos remontus.

Lucas Oil novēl Tev parūpēties par savu transportlīdzekli, lai tas spētu parūpēties par Tevi!