Ieteikumi drošai ziemas prieku baudīšanai ar automašīnu

Sākoties sezonai, kad vasaras izklaidēm sāk kļūt par drēgnu, daudzi auto entuziasti ar lielāko prieku nododas dažādām ziemas izklaidēm, kopā ar savu transportlīdzekli. Lai gan par šādu izklaides veidu viedokļi dalās, un daudzi ir noskaņoti visai skeptiski vai pat naidīgi, savā piemājas pļavā baudīt adrenalīnu neviens nevar aizliegt. Lai vai kā, arī izklaidējoties jāņem vērā pāris būtiski ieteikumi, lai izklaide būtu droša.

Novērtē automašīnas tehnisko stāvokli

Pirms dodies izklaides braucienā kopā ar draugiem, vispirms nepieciešams pārliecināties par auto stāvokli, tas ir, pārliecināties, vai automašīna ir tādā stāvoklī, lai ar to varētu braukt pa sniegu vai ledu. Sagatavošanās procesā neaizmirsti pārbaudīt motoreļļas stāvokli. Ja runa ir par lielu braukšanas ātrumu, tad šādam nolūkam var izmantot Lucas Oil piedāvāto augstas efektivitātes sacīkšu motoreļļu, kas efektīvi novērš nogulšņu veidošanos un satur dažādas piedevas. Tāpat, iesakām pārbaudīt arī pārējos šķidrumus. 

Nodrošinies ar aptieciņu un citiem palīglīdzekļiem

Nākamais, bet ne mazāk svarīgais punkts, kas jāņem vērā —  pārbaudi, vai mašīnā atrodas pirmās palīdzības aptieciņa. Ja sniegs ir dziļš, iespējams, nepieciešams padomāt arī par tādiem priekšmetiem kā trose, lāpsta un āķis, kas noderēs situācijās, kad mašīna iestrēgusi kādā kupenā. 

Veic auto bremžu sistēmas apsekošanu

Ziemas prieku baudīšanas laikā vislielākā slodze ir tieši bremžu sistēmai. Tāpēc ieteicams savlaicīgi pārbaudīt bremžu tehnisko stāvokli, un, ja nepieciešams, veikt arī to apkopi. Lucas Oil klāstā atrodams bremžu daļu tīrītājs, kuru var lietot uz visām bremžu daļām. Tas ne tikai attīra no dažādiem eļļu un smērvielu nosēdumiem, bet arī mazina troksni, ko spēj radīt uzkrātie putekļi.

Jo jaunāks un jaudīgāks akumulators, jo labāk

Ja izklaides nolūkos plānots braukt tālākus gabalus, pievērs uzmanību automašīnas akumulatora veiktspējai. Kad termometra stabiņš nokrīt zem 0 °C, akumulatoram nepieciešams daudz vairāk jaudas, lai uzsāktu darbu. Tas ir tādēļ, ka ķīmiskā reakcija kļūst lēnāka, bet eļļa – daudz biezāka. Turklāt aukstajā laikā akumulatoru daudz grūtāk pilnībā uzlādēt. Ja rodas šaubas, paņem līdzi akumulatora lādētāju vai arī veic akumulatora nomaiņu uz jaunu. Primitīvākie akumulatora modeļi darbojas aptuveni 3 gadus, taču kvalitatīvāki var pat kalpot 5 gadus.

Veic stūres pastiprinātāja apkopi

Arī stūrei un tās kontrolei ir liela loma tieši ziemas periodā, jo to ir daudz grūtāk novaldīt, gluži tāpat kā pašu mašīnu. Par stūri, gluži tāpat kā par visu pārējo, jāpadomā jau laicīgi. Lai stūres manevrēšana nesagādātu problēmas, Tev palīdzēs stūres pastiprinātāja eļļa. Tās sastāvā ir speciālas bāzes eļļas un piedevas, kas pastiprina eļļošanas spēju, lai palīdzētu mazināt nolietojumu un uzlabotu stūres pastiprinātāja darbību.

Pievērs uzmanību izplūdes sistēmas darbībai

Noteikti pievērs uzmanību arī tam, kā darbojas Tava auto izplūdes sistēma. Ziemas periodā ikviena auto sistēma kļūst īpaši jūtīga pret ārējo vidi. Ja dzirdi dīvainus izplūdes gāzu trokšņus vai pamani, ka izplūdes gāzes izplūst no automašīnas sāniem, pārbaudi, vai noplūdes sistēmā nav bojājumu. 

Arī visprofesionālākajiem braucējiem, ziemas sezonai sākoties, iesākām vispirms izmēģināt savu auto, izmantot bremzes un gāzi, lai saprastu, kā slīd un uzvedās mašīna. Un tikai pēc tam doties baudīt visu, ko Tava mašīna spēj paveikt. Pirms došanās ceļā, noskaidro laika prognozes un nodrošinies atbilstoši gaidāmajiem laikapstākļiem.

Tagad Tev ir visas iespējas doties ceļā un baudīt ziemas priekus uz visiem 100%. Izbaudi adrenalīna devu, ko sniedz ātrums un sānslīde. Atceries, ka šāda veida izklaide nav piemērota pilsētas satiksmē vai uz lielceļa, jo tas var radīt apdraudējumu ne tikai pašam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.