Ieteikumi, kā parūpēties par auto iedarbināšanu aukstajā laikā

Tu noteikti esi saskāries ar situāciju, kad, termometra stabiņam sasniedzot -15 grādu atzīmi, auto vairs nav piedarbināms. Šādas situācijas gada aukstākajā laikā var atkārtoties visai bieži. Tāpēc esam sagatavojuši Tev padomus, kas var palīdzēt izvairīties no šādām ķibelēm vai vismaz samazināt to skaitu.

 

Laicīgi parūpējies par motoreļļas izvēli un viskozitāti ziemas laikā

Lai noskaidrotu, kāpēc vispār šāda veida problēmas rodas, ir jāsaprot, ka akumulatori, kas atrodas automašīnās, ļoti jūtīgi reaģē uz auksto gaisu, tādā veidā radot mazāk strāvas un traucējot mašīnas iedarbināšanai. Arī motoreļļa, kas ir ne mazāk svarīga automašīnas pilnvērtīgai funkcionēšanai, ziemas laikā vairs nespēj tik labi pildīt savas funkcijas – tā kļūst biezāka un daudz grūtāk plūst. Tas nozīmē, ka mašīnas akumulatoram ir jāstrādā ar divas reizes lielāku jaudu, lai auto dzinējs spētu darboties.

 

Pārliecinies, ka degvielas sistēmā nav ūdens vai kondensāts

Liela uzmanība šajā laikā jāpievērš arī degvielas stāvoklim – ja uzpildes vietā ir palicis ūdens, tas var aizsalt un bloķēt degvielas padevi. Šādas situācijas ir iespējams novērst, regulāri pārbaudot degvielas tvertni. Dīzeļdegvielas lietotājiem jāņem vērā, ka tā ziemas periodā, mainot savu konsistenci, mēdz kļūt līdzīga gēlam, kas apgrūtina degvielas plūšanu. 

 

Veicot apkopi, izmanto kvalitatīvas degvielas sistēmas piedevas

Profilaktiski lietojot dažāda veida piedevas, tās lieliski attīra un eļļo visus degvielas sistēmas komponentus –  no degvielas tvertnes līdz cilindriem. To sastāvā ir vielas, kas noņem nosēdumus, aizsargā pret koroziju un palīdz degvielai pilnīgāk sadegt, bet tas savukārt palīdz samazināt emisijas un palielināt automašīnas jaudu. Lucas Oil klāstā pieejamas šādas degvielas sistēmas piedevas:

 

Izvairies no problēmām, kas saistītas ar auto iedarbināšanu, priekšlaicīgi

  • Pirmkārt, pēc iespējas biežāk novieto savu auto siltumā (vislabāk garāžā vai cita veida novietnēs), bet, ja tas nav iespējams, palīdzēt var arī auto novietošana blakus lieliem objektiem (koki, mājas, u.c.).
  • Otrkārt, izmanto eļļu, kas paredzēta aukstajam laikam. Sintētiskās motoreļļas, piemēram, 5W-40 nodrošina vienmērīgu plūdumu arī ziemā, taču jāpārliecinās, vai tā atbilst Tava transportlīdzekļa ražotāja norādījumiem. Atceries, ka eļļas un eļļas filtru maiņu nav ieteicams atlikt, ja ar to ir nobraukti jau 15 000 km. 
  • Treškārt, iesakām izmēģināti bloku sildītājus jeb kompleksās auto iepriekšsildīšanas sistēmas. Tās ir pieejamas dažādos veidos un varēsi saviem spēkiem uzstādīt mājas apstākļos. Šāds sildītājs nodrošina veiksmīgu dzinēja palaišanu, patīkamu temperatūru salonā, atkusušus logus un pilnībā uzlādētu automašīnas akumulatoru jebkuros apstākļos visas ziemas garumā.

 

Ziemas periodā ir būtiski atcerēties, ka ikviena papildu funkcija, kas pieejama Tavā automašīnā – apsildāmie sēdekļi, radio, atskaņotāji u.c. var radīt papildus slogu akumulatoram. Tāpēc tos nav ieteicams izmantot ilgāk, nekā nepieciešams. Tāpat jāizvairās no salona gaismu un dažādu kabeļu atstāšanas ieslēgtā režīmā. Vēlams jau rudens sezonā uzsākt nepieciešamās auto profilaktiskās apkopes, lai, iestājoties lielajiem mīnusiem, Tava auto dzinējs darbotos bez piepūles.