Industriālā tehnika un tās sagatavošana darba sezonai

Ne tikai ziemas laikā, bet arī pārējos gada periodos ir svarīgi, ka industriālā tehnika darbojas bez problēmām. Tādēļ ik pa laikam ir jāveic pārbaudes un apkopes, lai pārliecinātos, ka tehnika ir darba kārtībā. Ieskaties Lucas Oil padomos, kā sagatavot industriālo tehniku, pirms ziemas darbu sezonas sākšanās.   

Pārliecinies par to, vai nav vajadzīgs remonts

Nav nozīmes, vai industriālā tehnika tiks regulāri lietota ziemas mēnešos, vai noglabāta nākamajai darba sezonai, svarīgi ir tas, ka tiek pārbaudīts, vai tā ir darba gatavībā. Pārbaudi ne tikai tehniku un tās detaļas, piemēram, skrūves, bet arī notīri netīrumus no vietām, kurām vari piekļūt. Ja nepieciešams, piesakies pie tehnikas remonta speciālistiem, lai tie veiktu tehnikas pārbaudi un remontu.  

Izmanto smērvielas un eļļas detaļām

Lai gada aukstajos mēnešos industriālās tehnikas detaļas darbotos atbilstoši, tās jāieeļļo ar eļļu vai smērvielām. To izdarot, samazinās berze un tehnikas detaļas tiek pasargātas no berzes un bojājumiem, ko var izraisīt dažādi ārējie faktori, piemēram, ledus, sāls vai zemā temperatūra.  

Izmanto Lucas Oil X-TRA Heavy Duty Grease, kas izturēs ne tikai augstas temperatūras iedarbību, bet arī saglabās savu plastiskumu zemā temperatūrā. Produkts ir ūdensdrošs un daudz stabilāks nekā citas litija ziedes. Izmanto to industriālās tehnikas apkopē, lai ikviena detaļa ziemas laikā darbotos un būtu pasargāta.   

Kādu motoreļļu izmantot?

Mainoties gadalaikiem, ir laikus jāseko līdzi un jāveic savlaicīga motoreļļas nomaiņa uz gaisa temperatūrai atbilstošu motoreļļu. Izvēlies eļļu, kurai ir zemāka viskozitāte, jo tā būs piemērota lietošanai zemās temperatūrās.  Zemas viskozitātes eļļas spēs nodrošināt pietiekamu plūstamību auksta dzinēja eļļošanai, neradot papildu slogu motora darbībai. Lucas Oil Sintētiskā transmisijas eļļa ir ilglaicīgas iedarbības eļļošanas līdzeklis. To var lietot arī ziemas sezonā, jo iztur dažādu temperatūru iedarbību.

Pārliecinies, ka eļļas filtrs nav aizsprostots ar dažādiem netīrumiem. Ja nepieciešams, nomaini to pret jaunu filtru, lai uzlabotu tehnikas darbību.  

Vienmēr izmanto industriālo tehniku tikai tad, kad motors ir pilnībā uzsilis

Ziemas laikā ir liela nozīme tam, vai motors tiek uzsildīts pirms darba uzsākšanas. Atļaujot motoram darboties un uzsilt, pāris minūšu laikā tas nonāks līdz tādam temperatūras līmenim, kādā tas darbojas citos gadalaikos. Tāpat pareiza motora uzsildīšana ziemas mēnešos palīdzēs novērst ieplūdes un izplūdes vārstu aizķeršanos. 

Pārliecinies par degvielas atbilstību ziemas apstākļiem

Tad, kad ārā samazinās temperatūra, ir svarīgi, ka degvielas bāka industriālajai tehnikai ir pilna, it īpaši tad, kad tā netiek izmantot, tādējādi samazinot iespēju, ka degvielas bākā varētu izveidoties ledus kārtiņa. Ja nepieciešams, pievieno degvielai specializētu apstrādes līdzekli, lai tā nesasaltu zemās temperatūrās.   

Ja vēlies, lai motors kalpotu ilgāku laiku, izvēlies Lucas Oil Complete Engine Treatment, tā sastāvs palīdz attīrīt un ieeļļot visas motorā esošās komponentes. To ir iespējams pievienot degvielai, lai atbrīvotos no nosēdumiem un aizsargātu pret koroziju. Savukārt, pievienojot to eļļai, tiek attīrīts motors un uzlabota eļļas plūsma aukstā laikā.   

Savukārt Lucas Oil Fuel Treatment palīdzēs attīrīt un ieeļļot degvielas sistēmu, kā arī neitralizēs zema sēra satura degvielas radītās problēmas. Izmantojot šo līdzekli, tas pagarinās sūkņu un sprauslu kalpošanas laiku.

Uzturi industriālo tehniku darba kārtībā visu ziemas periodu   

Dažādi netīrumi, piemēram, smiltis vai dubļi, kā arī sāls un citas ķīmijas, var ietekmēt gan industriālās tehnikas darbību, gan vizuālo stāvokli. Tādēļ nepieciešams regulāri veikt detaļu tīrīšanu un apkopi, lai ne tikai aizsargātu, bet arī laicīgi būtu iespējams pamanīt detaļu bojājumus. 

Izmanto šos padomus, lai ziemas laikā industriālā tehnika darbotos lieliski un tā tiktu aizsargāta no apkārtējās vides radītiem faktoriem. Atceries, ka svarīgi pievērst uzmanību industriālās tehnikas tehniskajam stāvoklim ne tikai ziemā, bet arī pārējos gadalaikos.