Kas jādara, lai pasargātu transportlīdzekli no karstuma?

Auto tiešos saules staros saulrietā

Latvijas vasarās mēdz būt arī spēcīgi karstuma viļņi, kad glābties no svelmes ir gandrīz neiespējami. Karstuma viļņu ietekmē mēdz bojāties un pārkarst automašīnas, salonā iedzīvoties dažādi nevēlami kukaiņi un rasties citas problēmas. Ir jāparūpējas ne tikai par mūsu pašu veselību, bet arī par saviem transportlīdzekļiem. Šajā rakstā uzzināsi, kā pasargāt savu auto no pārkaršanas un kā novērst karstuma izraisītās problēmas vasaras saulainākajās dienās!

Automašīnas dzinēja pārkaršana

Dzinējs ir nozīmīgākā transportlīdzekļa sastāvdaļa, kam uzmanība būtu jāpievērš arī vasarā. Jāatceras tas, ka siltākajā gadalaikā dzinēja temperatūra būs augstāka nekā ziemā, bet, ja temperatūras rādītājs braucot sāk kāpt virs dzinēja darba temperatūras (līdz 105 grādiem pēc Celsija) vai automašīnas instrumentu panelī iedegas temperatūras simbols dzeltenā, oranžā vai sarkanā krāsā, nepieciešams apstāties ceļa malā un atdzesēt dzinēju. To iespējams izdarīt atverot motora pārsegu.

Lai izvairītos no šādām situācijām, ir svarīgi sekot līdzi automašīnas dzesēšanas sistēmai. Pārbaudi dzinēja siksnas vai ķēdes un seko līdzi dzesēšanas šķidruma daudzumam. Ja kādu laiku automašīnai nav mainīts dzesēšanas šķidrums – to nepieciešams izdarīt pēc iespējas ātrāk.

Lai pilnībā parūpētos par dzinēja darbību, Lucas Oil iesaka izmantot motora apstrādes līdzekli Lucas Oil Complete Engine Treatment. Produkts ir unikāla sastāva motora apstrādes līdzeklis, kas attīra un eļļo dažādas automobiļa sistēmas. Šis līdzeklis pagarina eļļas kalpošanas laiku, attīra un eļļo visu degvielas sistēmu, kā arī samazina dzinēja berzi un nolietojumu.

Automašīnas salona aizsardzība

Vai zināji, ka, ja automašīna tiek atstāta tiešos saules staros, piemēram, 15 grādu temperatūrā, tad tās salona temperatūra var uzkarst līdz pat 25 grādiem?

Saules tiešie stari un augstā temperatūra automašīnas salonā veicina salona paneļa un ādas sēdekļu (ja auto ir ar tādu aprīkots) plaisāšanu. Lai izvairītos no šīs problēmas, iesakām novietot mašīnu ēnā vai garāžā, ja tas iespējams. Ja automašīna ir novietota drošā vietā – iesakām atstāt logus atvērtus, tādējādi novēršot salona uzkaršanu un nodrošinot labāku gaisa cirkulāciju.

Melnu ādas sēdekļu īpašniekiem būtu jāparūpējas par sēdekļu pārvalku vai jebkāda cita veida sēdekļu pārsegu iegādi, jo, automašīnas salonam uzkarstot, uz sēdekļiem apsēsties ir teju neiespējami. Sēdekļu pārsegi arī novērsīs sēdekļu izbalēšanu. Lai izvairītos no šāda veida problēmas, iesakām auto salona tīrīšanai izmantot Lucas Oil līdzekli virsmu tīrīšanai un aizsardzībai Lucas Oil Slick Mist Interior Detailer. Šis līdzeklis ne tikai lieliski notīra visas salona virsmas un palīdz atbrīvoties no uzkrātajiem putekļiem, bet arī aizsargā tās, neļaujot uzkrāties jauniem netīrumiem un aizsargājot pret salona sēdekļu izbalēšanu.

Ja transportlīdzeklis ir jāatstāj saulē uz ilgāku laiku – izmanto automašīnām paredzētos saulessargus vai priekšējā loga aizsegus. Tajos ir iestrādāts sauli atstarojošs materiāls, kas palīdz uzturēt automašīnas salona temperatūru līdz pat 10 grādiem zemāku nekā tad, ja aizsegs netiktu izmantots. Karstā laikā automašīnā nav ieteicams atstāt priekšmetus, kas varētu aizdegties, piemēram, šķiltavas, brilles un dažādus stikla priekšmetus.

Automašīna jātīra biežāk tieši karstuma dēļ

Karstums un saules stari ir nopietns apdraudējums ne tikai automašīnas salonam, bet arī tās virsbūvei. Tieši tādēļ karstās dienās automašīnu ieteicams mazgāt un vaskot biežāk, jo putekļi un citi netīrumi, kas sakrājas uz mašīnas virsbūves, var veicināt nevienmērīgu automašīnas virsbūves krāsas izbalēšanu.

Lai pasargātu savu automašīnu no netīrumiem, Lucas Oil iesaka izmantot auto virsbūves vasku Lucas Oil Slick Mist Speed Wax! Šis specializētais auto vasks izveido aizsargslāni, kas pasargā krāsu no saules staru kaitīgās ietekmes, tādējādi samazinot plaisāšanas un izbalēšanas risku.

Kā pasargāt auto no karstuma? Ievērojot iepriekš minētos ieteikumus, iespējams novērst automašīnas uzkaršanu, motora pārkaršanu un saglabāt auto vizuālo izskatu nemainīgu. Lucas Oil atgādina – neaizmirsti par savu transportlīdzekli vasaras svelmē un sagatavo to karstajam laikam pienācīgi!