Kā pasargāt auto vējstiklu no bojājumiem?

Vai arī Tev kādreiz ir nācies pēc ilgāka laika pamanīt plaisu sava auto priekšējā stiklā? Dažādi ceļu segumi, neuzmanīga braukšana un citi faktori var izraisīt sīkus bojājumus, kas laika gaitā kļūst ar vien lielāki. Šajā rakstā pievērsīsim uzmanību vairākām lietām, ko jāņem vērā, lai Tu spētu pasargāt auto vējstiklu no bojājumiem un tas kalpotu vēl ilgi.  

Braukšanas ieteikumi

Nelīdzeni vai bojāti ceļa segumi, uz kuriem visbiežāk ir sīki akmentiņi, asfalta seguma šķembas, skrūves u.c. sīki priekšmeti, kas braukšanas laikā var ielidot stiklā, ir vieni no lielākajiem draudiem Tava vējstikla drošībai. Tāpat – ledus gabali, sniegs un koksnes gabali, kas, krītot no priekšā braucošas kravas automašīnas, var kļūt par apdraudējumu ne tikai automašīnai, bet arī tā pasažieriem un citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. 

Braucot pa šķembainu vai bedrainu ceļa segumu, iesakām samazināt braukšanas ātrumu. Arī gadījumos, kad pretī braucošā mašīna tomēr nesamazina ātrumu, pietiks, ja to izdarīsi Tu, tādējādi, ja arī kāds akmens trāpīs Tavam vējstiklam, bojājumi no tā būs krietni mazāki. 

Lai izvairītos no negadījumiem, iesakām novērtēt konkrētā ceļa seguma stāvokli, ievērot noteikto ātruma ierobežojumu, kā arī ieturēt drošu braukšanas distanci no priekšā braucošā transportlīdzekļa. Distances ieturēšana dos Tev iespēju laicīgi izvērtēt radušos situāciju un atbilstoši rīkoties, lai izvairītos no iespējamiem automašīnas virsbūves bojājumiem.

Temperatūra automašīnā

Straujas temperatūras izmaiņas auto salonā veicina stikla izplešanos. Tāpat, ja esi siltuma mīlis, tad ņem vērā, ka gaiss, kas pūš tieši virsū vējstiklam, veicina stikla ievainojamību. Tas pats attiecināms arī uz karstumu, kas nāk no saules, tāpēc iespēju robežās saulainā laikā auto vēlams noparkot ēnainās vietās. Taču esi uzmanīgs ar auto novietošanu zem kokiem, lai krītoši zari vai koka augļi, zīles vai kastaņi neapskādētu automašīnas virsbūvi. 

Tīrīšanas līdzekļi

Ja vēlies paildzināt sava vējstikla mūžu, tad iesakām lietot tīrīšanas līdzekļus, kas nesatur amonjaku. Līdzekļi, kuru sastāvā ir amonjaks, bojā stikla tonējumu. Iesakām izmantot Auto virsbūves vasku no Lucas Oil, kas nodrošina vienkāršāku pulēšanu un ilglaicīgu virsmas aizsardzību!

Plaisas jānovērš steidzami

Lai arī šķietami maza skramba, kas nesen pamanīta stiklā, bet atstāta novārtā, pēc kāda laika var sagādāt lielas galvassāpes automašīnas īpašniekam. Ja bojājums stiklā netiek apstrādāts savlaicīgi, tas nenovēršami izplešas tālāk pa stikla virsmu. Pēc tam nevienmērīga spiediena dēļ stikls ar laiku izvēršas uz āru. Kādā brīdī tas var būt bīstams, jo pat mazākais trieciens var saplēst stiklu. Ņem vērā, ka labojot stikla plaisu uzreiz, ievērojami ieekonomēsi uz remonta izmaksām. Ja plaisa jau ir izpletusies pa priekšējā stikla lielāko daļu, tad, visticamāk, nāksies mainīt visu stiklu. 

Vējstikla aizsargplēve 

Vēl viens no veidiem, kā veiksmīgi pasargāt sava auto vējstiklu no dažādiem bojājumiem, ir lietot aizsargplēvi. Plēves izmantošanas izmaksas ir niecīgas, salīdzinājumā ar jauna stikla iegādi un nomaiņu. Mazus bojājumus, kas var ietekmēt redzamību, var vienkārši atjaunot, kopā ar aizsargplēves kārtu. Šāda stikla aizsardzība būs it īpaši vērtīga un efektīva taksometru šoferiem un tālbraucējiem.

Neskatoties uz to, ka pastāv dažādi aspekti, kurus mēs nespējam ietekmēt, ir arī lietas, pie kurām ikdienā piedomājot, varam ievērojami paildzināt sava auto vējstikla dzīves ilgumu. Galvenais, kas jāņem vērā – pret sava auto vējstiklu jāizturas ar tik pat lielu vērību, kā pret visu auto kopumā. Tāpat ņem vērā, ka, ne tikai nepieciešams pasargāt auto vējstiklu no bojājumiem, bet arī pašam sevi un blakussēdētāju.