Kā sagatavot auto virsbūvi pirms ziemas sezonas?

Gluži tāpat kā mums, kad, tuvojoties ziemai, sākam no skapjiem vilkt ārā siltāku apģērbu, arī mūsu transportlīdzekļiem nepieciešama pienācīga sagatavošana pirms ziemas sezonas sākuma, lai tie spētu pārciest salu  un netiktu bojāti. Šajā rakstā uzzināsi, kā sagatavot sava auto virsbūvi un to pasargāt no neparedzētiem apstākļiem, ko mums var atnest aukstākā gada sezona.

Izmanto pretkorozijas apstrādes līdzekļus

Pirmais, ar ko būtu jāsāk ar sava auto virsbūvi ir kārtīgi jānomazgā un jāveic virsbūves apskate. Respektīvi, jākonstatē bojājumi, ja tādi ir, jāpievērš uzmanība arī “rūsas burbuļiem” un citām nepilnībām. Tikpat svarīgi ir atcerēties par ūdens atverēm, kas visbiežāk ir pakļautas korozijai, jo tās pastāvīgi tiek pakļautas saskarei ar ūdeni. Ziemā korozija turpinās izplatīties, tāpēc ir svarīgi savam automobilim veikt antikorozijas apstrādi. Apstrādi ieteicams veikt visam auto, gan apakšai, gan virsbūvei. Mūsdienās pieejami arī dažādi līdzekļi, aerosoli un smēres pret koroziju. Virsmu tīrīšanai iesakām izmantot līdzekli auto virsmu tīrīšanai un aizsardzībai, kam ir ērta uzklāšana un kas lieliski atjauno dažādas virsmas.

Automašīnu nelabvēlīgi ietekmē arī krasas temperatūras izmaiņas, sniegs, dažādi netīrumi, līdzekļi, ko sezonā izmanto sniega kausēšanai uz ceļiem. Tāpēc, ja pamani kādu defektu, ieteicams to laicīgi novērst, jo, to atstājot, visticamākais pavasarī Tevi sagaidīs jau sarūsējušas detaļas un rūsas pleķi. Šobrīd veikalos plaši pieejami dažādi politūras līdzekļi auto virsbūvei, kas balstīti uz polimēru bāzes. Tie ne tikai liks virsmai izskatīties labi, bet arī izveidos uz tās aizsargplēvi, kas pasargās auto no temperatūras svārstībām un pārējie draudiem. 

Ja nepieciešams, veic virsbūves krāsas atjaunošanu

Vēl viena lieta, ko labāk darīt tieši pirms ziemas sezonas, ir virsbūves krāsas atjaunošana. Protams, ne visos gadījumos tas būs nepieciešams, taču iespējams uz Tava auto virsbūves ir atsevišķas vietas, kurām vajadzīgi uzlabojumi. Izvēloties labu krāsu no sertificēta krāsu ražotāja, vari pasargāt savu mašīnu no korozijas un tās radītajiem bojājumiem. 

Uzpucē auto virsbūvi un regulāri ievasko

Mašīnas virsbūvei var būt daudz un dažādu sīku skrāpējumu un bojājumu, ko ar pirmo acs uzmetienu nemaz nav iespējams pamanīt. Tās ir nepieciešams nopulēt, lai atbrīvotu virsbūvi no sīkām skrambām, kas var būt potenciāli korozijas rašanās celoņi. Pastāv arī alternatīva – vaska uzklāšana, kas veido aizsargkārtu un pasargā mašīnas virsmu no dažādiem bojājumiem. Lucas Oil produktu klāstā atradīsi efektīvo auto virsbūves vasku, kas, regulāri to lietojot, palīdzēs saglabātu Tava auto vizuālo izskatu pievilcīgu vēl vairākus gadus. Lai arī auto virsbūves uzpucēšana ir laikietilpīgs process, tas noteikti ir tā vērts, ja vēlies pasargāt savu transportlīdzekli no vizuāliem defektiem ilgtermiņā. 

Pārbaudi logu un durvju gumijas un pasargā tās ar silikona palīdzību

Vēl svarīgi ir atcerēties, ka mašīnas virsbūve sastāv arī no logu un durvju stiprinājumiem. Veicot pārbaudi, noteikti jāpievērš uzmanība, vai tie nav nolietojušies un vai tajos nav bojājumi. Ja braukšanas laikā dzirdamas dīvainas skaņas un jūtams, kā pa spraugām mašīnā ieplūst gaiss, tā ir zīme, ka gumijas un stiprinājumi ir jāmaina. Tas ietekmē mitruma daudzumu arī mašīnas iekšienē. Turklāt, ja stiprinājumi nav pietiekami spēcīgi, mašīnas durvis ziemas sezonā daudz vieglāk aizsalst, kas rada papildus slodzi gumijām. Sākoties aukstajam laikam, iesakām lietot silikonu auto durvju gumijām, kas ne tikai saudzēs gumijas zemās temperatūrās, bet arī novērsīs gumiju sasalšanu.

Ir svarīgi par savu auto domāt visos gadalaikos un laikapstākļos, tādā veidā pasargājot auto no nevajadzīgām problēmām un sevi – no liekiem tēriņiem. Pret automašīnas karkasu jāizturas ar īpaši lielu ievērību, jo tas tiešā veidā ietekmē arī auto salona stāvokli. Jāņem vērā, ka apkopi vēlams veikt savlaicīgi, lai paspētu novērst visas vai pēc iespējas vairāk nepilnību, un sagatavotu savu spēkratu jaunai, aktīvai sezonai.