Kā sagatavot kravas auto tehniskajai apskatei

Nav noslēpums, ka kravas auto, kas ikdienas mēro vairākus simtus kilometru un veic smagus kravu pārvadājumus, ir lielāks risks iedzīvoties nepamanītās vai apslēptās tehniskajās problēmās.

Šķidrumu noplūžu, ārējās apgaismes ierīču, pagriezienu rādītāju signālu u.c. nianšu un sistēmu pārbaudei ir būtiska loma kravas auto tehniskās apskates sagatavošanas procesā. Lai tehnisko apskati izietu bez raizēm, esam sagatavojuši sarakstu ar lietām, kurām jāpievērš īpaša uzmanība.

 

Bremžu un bremžu šķidruma pārbaude

Bremžu šķidrums ir viens no četriem svarīgākajiem darba šķidrumiem jebkurā automašīnā. Tā noplūde var radīt nopietnus draudus ceļu satiksmes drošībai gan sev, gan citiem. Šķidruma noplūdes rezultātā var tikt apgrūtināta vai pilnībā pārtraukta bremžu darbība. Tāpēc, ja pamani kaut mazāko noplūdi bremžu sistēmā, to ir nepieciešamas novērst uzreiz. Bremžu šķidrumam parasti ir gaiša, dzidra krāsa. Ja tas nav tīrs vai caurspīdīgs, tad bremžu šķidrums ir jāmaina. Palūdz sava auto mehāniķim pārbaudīt bremzes un bremžu šķidrumu eļļas maiņas laikā. Meistars spēs novērtēt, kādā tehniskā stāvoklī ir Tava spēkrata bremzes un, vai tām ir nepieciešama apkope un šķidruma maiņa. Kā atzīst lielākā daļa kravas autovadītāju, bremžu šķidrumu ir nepieciešams nomainīt ik pēc četriem līdz pieciem gadiem.

Uzturi sava kravas auto bremzes labā darba kārtībā ilgāk ar BREMŽU DAĻU TĪRĪTĀJU. Tas efektīvi attīrīs bremžu uzlikas, bremžu klučus, bremžu cilindrus, bremzes kluča atvilcējatsperes un bremzes skriemeļus no bremžu šķidruma, smērvielām, putekļiem un citiem netīrumiem. 

Transmisijas un transmisijas eļļas pārbaude

Nepietiekams daudzums vai neatbilstošs dzesēšanas šķidruma, transmisijas šķidruma vai motoreļļas stāvoklis var izraisīt priekšlaicīgu nodilumu un nopietnus dzinēja bojājumus. Kravas automobiļiem, transmisijas eļļu maiņas intervāli ir no 150 000 līdz 750 000 km. Transmisijas eļļas galvenais mērķis ir samazināt detaļu nodilumu, lai palielinātu agregātu kopējo kalpošanas laiku. Smagajiem kravas auto iesakām lietot Lucas Oil TRANSMISIJAS EĻĻU . Tā palīdzēs kontrolēt nolietojumu un pretestību. Šis Lucas Oil produkts satur īpašas pretnolietojuma un eļļojošās vielas, palīdz regulēt karstumu, lieliski piemērots līdzeklis augsti efektīvām un lieljaudas iekārtām.

Ārējā apgaismojuma sistēmas pārbaude

Kravas auto apgaismojuma sistēma ir svarīgs drošības aspekts, piedaloties ceļu satiksmē. No sākuma jāpārbauda vai visas kravas auto lampas kārtīgi funkcionē un deg pareizajā spilgtumā. Kā arī jāpārbauda stop signāla un pagrieziena gaismu rādītāji. Kravas auto lampu stariem jābūt noregulētiem tā, lai tie neietekmē citu transportlīdzekļu vadītāju radzamību. Tehniskās apskates laikā tiks pārbaudītas visu lampu spilgtums un to staru lenķis.

Balstiekārtas un stūres vadības pārbaude

Balstiekārtas nodiluma pazīmes var būt grūti identificējamas. Daudzreiz tās var atpazīt tādējādi, ka tiek traucēta automašīnas vadāmība, samazināts braukšanas komforts vai grūtības ar stūrēšanu. Šīs izmaiņas nenotiek pēkšņi, tāpēc ikdienas braukšanas laikā tās var nebūt pamanāmas. Tomēr tas var ietekmēt drošību un novest pie nepatīkamām situācijām.

Viens no svarīgākajiem elementiem, kas jāpārbauda, ir sviras un sviru bukses. Pārbaudi arī vai gumijas-metāla savienojumi balstiekārtas svirās ir lietošanai labā stāvoklī.

Kritiski brīdinājumi ir visa veida sitieni, kas dzirdami no balstiekārtas. 

Stūres sistēmas darbības traucējumi ir patiešām bīstami vadītāja un pasažieru, kā arī visu pārējo satiksmes dalībnieku drošībai. Tāpēc katram autovadītājam ir jāzina, kā atklāt šādus darbības traucējumus. Svarīga loma stūres iekārtas darbībā ir STŪRES PASTIPRINĀTĀJA EĻĻAI, kas uztur vienmērīgu darbību stūres iekārtai ar pastiprinātāju un palīdz apturēt sūkņa čīkstoņu. Šī eļļa pastiprina eļļošanas spēju, tā palīdz apturēt nolietojumu un uzlabot stūres darbību, noblīvē un palīdz novērst nelielas noplūdes, putu slāpētāji ļauj pagarināt šķidruma kalpošanas laiku. Stūres sistēmas darbības traucējumi ir  bīstami braukšanas drošībai. Tāpēc, ne velti ikgadējās tehniskajās apskatēs diagnostikas speciālisti pievērš tai īpašu uzmanību.

Automašīnas ārējā izskata defektu pārbaude un novēršana

Dažādu laikapstākļu un daudzo nobraukto kilomentru dēļ kravas auto rodas arī dažādi ārējie defekti. Korozija ir viens no populārākajiem ārējiem defektiem, kas rodas, kad kravas auto ir nobraucis lielos attālumus. Ejot tehnisko apskati uz auto detaļām un nesošajām kontrukcijām nedrīkst būt būtiski korozijas bojājumu. Tāpēc ir svarīgi, veikt korozijas apstrādi. transportlīdzekļa dziļo tīrīšanu, pulēšanu un vaskošanu. Lai arī Tavs kravas auto būtu novaskots, Lucas Oil iesaka AUTO VIRSBŪVES VASKU «Slick Mist Speed Wax», kas pārspēj konkurentu produktus, jo piešķir auto pirmšķirīgu krāsas spīdumu, spodrina un aizsargā. Pietiek uzklāt tikai vienu reizi. Tam ir lieliska iedarbība uz hroma, stikla un vinila uzlīmju virsmām.

 

Kravas auto, kas bez apstājas dodas maršrutos ir jāuztur darba kārtībā katru dienu. Tehniskajās apskatēs, tāpat kā jebkuru citu dienu, kad auto kustas, ir nepieciešams pārbaudīt bremžu sistēmas darbību un tās šķidrumu, transmisijas darbību un transmisijas eļļas lietojamību, apgaismojumu, kā arī balstiekārtas un stūres darbību. Protams, jānovērš arī dažādi ārējie defekti. Pārbaudot visas šīs lietas Tavam kravas auto nevajadzētu būt problēmu iziet tehnisko apskati un tas varēs turpināt kravas pārvadājumu maršrutu.