Kā saglabāt auto virsbūves krāsu labā stāvoklī?

Laika gaitā un dažādu faktoru ietekmē auto krāsa ar laiku sāk nodilt, parādās rūsa, krāsa kļūst nepievilcīga, un ar laiku tai ir nepieciešams veikt virskārtas atjaunošanu, kas nepavisam nav lēts prieks. Taču pastāv dažādi paņēmieni, kā saglabāt auto virsbūves krāsu labā stāvoklī un pasargāt to no ārējās vides ietekmes, rūpēties par to, lai automašīna kalpotu ilgāk un arvien izskatītos kā tikko no salona. 

Regulāra mazgāšana un pareiza žāvēšana 

Sava auto regulāra mazgāšana ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā pasargāt auto virsbūvi un tās krāsojumu. Mazgāšanai ieteicams izmantot kvalitatīvus līdzekļus, kas paredzēti automašīnas virsbūves kopšanai. Izvairies no mazgāšanas ar apļveida kustībām, bet pieturies pie mazgāšanas pa taisnām līnijām. Kad auto nomazgāts, ir svarīgi zināt, kā to pareizi nožāvēt. Vislabāk ir izvēlēties ņemt talkā mikrošķiedras dvieli, savukārt no dvieļiem un salvetēm izvairīties, jo tie var atstāt pūkas un sīkas skrambas, kas vēlāk var izraisīt krāsas erodēšanu. 

Ēna pasargās no krāsas izbalēšanas

Tieša saules gaisma ievērojami pasliktina automašīnas virsbūves krāsas vizuālo stāvokli – ar laiku tā izbalē. Tādēļ iespēju robežās auto novieto ēnainās vietās. Auto virsbūves krāsojums, kas ilgāku laiku bijis pakļauts karstumam un saules stariem, kļūst trausls, un palielinās oksidācijas risks. Ja tomēr ēnainas vai nosegtas vietas atrašana sagādā grūtības, izmanto auto pārsegu. 

Izmanto vasku papildu aizsardzībai

Ja vēlies savlaicīgi pasargāt sava auto virsbūves krāsu no izdilšanas un citiem bojājumiem, Lucas Oil iesaka regulāri izmantot Auto virsbūves vasku. Tas palīdz uzturēt krāsojumu un apdari teicamā stāvoklī. Labākiem rezultātiem auto virsbūves vasku ieteicams izmantot vismaz vienu reizi pusgadā, tādējādi Tev nevajadzēs uztraukties par netīrumiem, putekļiem, sāls nospiedumiem vai citiem faktoriem, kas var apdraudēt auto krāsas stāvokli.

Nelieto neko abrazīvu

Nelieto produktus, kuru saturā ir abrazīvi materiāli. Tādējādi Tu riskē ar  auto krāsas spīduma samazināšanos. Pirms ķeries klāt pie auto tīrīšanas, pārliecinies, ka izmantotie palīglīdzekļi ir tīri. Birstēs, lupatās, sūkļos u.c. priekšmetos var būt dažādas daļiņas, kas var saskrāpēt un nodarīt kaitējumu auto virsbūves materiālam un krāsai. 

Neatstāj novārtā mikrobojājumus 

Tava auto virsbūves krāsai ir arī praktiska nozīme – tā neļauj mitrumam tik ātri sasniegt mašīnas metāla karkasu, tāpēc ir svarīgi dažādus mikro bojājumus novērst laicīgi. Ja tos nenovērš ilgāku laika posmu, rūsa mitruma ietekmē var izveidoties pietiekami ātri. Tas ir gana svarīgs iemesls, lai uzturētu sava auto krāsu labā stāvoklī vienmēr. 

Pulēšana

Pulēšana paredzēta estētiskiem mērķiem, un tā nepasargās Tava auto krāsu, taču tā var atgriezt automašīnai mirdzumu, kā arī uzlabot virsbūves izskatu. Pulēšanu ļoti bieži izmanto kopā ar vasku, tādējādi virsbūves spodrību iespējams sasniegt vēl ātrāk. 

Keramikas pārklājums

Virsbūves pārklāšana ar keramikas pārklājumu ir vēl viens veids, kā pasargāt sava auto krāsu. Šajā gadījumā tiek izmantota nanotehnoloģija, kas nodrošina keramikas pārklājuma pielipšanu pie auto virsbūves krāsas ārējā slāņa. Tikko uzklāts pārklājums ir slapjš, taču nožūstot tas veido stikla kārtu, ko ir gandrīz neiespējami pamanīt. Vēl viena īpašība, kas piemīt šim pārklājumam – to uzklājot, tas nonāk jau izveidotajās skrambās, tādējādi tās izlīdzinot. Papildu tam tas turpinās aizsargāt Tavas automašīnas krāsu no dažādiem bojājumiem arī turpmāk. 

Kā redzams, pastāv dažādi veidi, kā saglabāt auto virsbūves krāsu labā stāvoklī un likt tai izskatīties mirdzošai un koptai arī ikdienā. Lucas Oil aicina ievērot to, ka par auto kopšanu ir jādomā laicīgi! To, kas attiecināms uz auto ārējo stāvokli, nedrīkst atstāt uz vēlāku laiku, jo tas nākotnē nesīs arvien lielākus zaudējumus.