Kā saglabāt industriālās tehnikas aprīkojumu darba kārtībā

Industriālā tehnika jeb smagā tehnika ir kategorija, kurai ikdienā ir jāveic un jāiztur augstas slodzes intensitāte. Tieši tādēļ šāda tehnika ir pakļauta biežākiem bojājumiem, tāpat kā kravas automašīnas. Smagā aprīkojuma remonts prasa ievērojamus naudas ieguldījumus, tādēļ tehnikas īpašnieka galvenais uzdevums ir sekot līdzi transportlīdzekļu stāvoklim. Lai palielinātu produktivitāti un pagarinātu kalpošanas laiku, Lucas Oil ir apkopojis padomus, kas noderēs gan pieredzējušiem, gan nepieredzējušiem industriālās tehnikas īpašniekiem. Vairāk lasi raksta turpinājumā. 

Kas ir industriālā tehnika? 

Industriālā tehnika ir iekārtas, ko izmanto tirdzniecībā vai ražošanā, piemēram, dažādi būvniecības tehnikas iekrāvēji un savācēji. Šīs iekārtas veic tādas darbības kā montāža, iespīlēšana, vadīšana, rotācija un citu mehanizēto elementu iedarbināšana. Plašais darbību spektrs manāmi paātrina nolietojumu, neatkarīgi no tā, vai tehnika ir jauna vai lietota. 

Kā uzturēt industriālās tehnikas aprīkojumu labā stāvokolī?

Pārbaudi šķidrumu un eļļas līmeni

Reizēm ikdienas steigā var gadīties aizmirst pārbaudīt elementārus tehniskos elementus. Lucas Oil atgādina pārbaudīt dzinēja eļļas līmeni, jo reizēm eļļa mēdz pazust jeb noplūst. Apskati, vai nav radušās noplūdes no hidrauliskās sistēmas vai šļūtenēm. 

Industriālajam transportam ir jāveic dažādas darbības, tāpēc aŗī hidrauliskā eļļa ir neatņemama sastāvdaļa, lai transports varētu, piemēram, pacelt vai nolikt preci. LUCAS OIL HYDRAULIC OIL BOOSTER & STOP LEAK ir kvalitatīva piedeva, kas paaugstina hidraulisko spiedienu un novērš noplūdes. 

Lieto smērvielas

Ieeļļots mehānisms samazina kustībā esošo tehnikas detaļu nodiluma iespējamību. Iedarbība smērviela gultņiem smagos ekspluatācijas apstākļos ir X-TRA HEAVY DUTY GREASE. Šī ziede, salīdzinot ar citu ražotāju litija ziedēm, kalpo līdz pat četrām reizēm ilgāk. Pat ūdens un mitruma apstākļos, tā nezaudē efektivitāti, tāpēc ir stabila izvēle visos apstākļos. 

Pievieno degvielai stabilizatoru

Degvielas stabilizators nodrošina aizsargslāni degvielai. Ķīmiskā līmenī, tas ir antioksidantu un smērvielu maisījums, kas paredzēts ūdens atgrūšanai un iztvaikošanas ierobežošanai. Stabilizators neļauj degvielai veidot lipīgus sveķus, kas ilgtermiņā nodara karburatora bojājumus. Lucas Oil  FUEL STABILIZER ir droši lietojams līdzeklis visām degvielas sistēmām. Produkts novērš degvielas oksidēšanos un pagarina kalpošanas ilgumu.

Veic regulāru tīrīšanu 

Tehnika ikdienā saskaras ar nelabvēlīgiem vides apstākļiem, piemēram, stipru lietu un dubļiem. Tāpēc būtiski ieplānot regulāru tehnikas tīrīšanu jeb mazgāšanu ar augstspiediena mazgāšanas iekārtu, kas efektīvi notīrīs visus netīrumus. Tomēr ne visas tehnikas daļas ir iespējams attīrīt no netīrumiem, izmantojot vien ūdeni.

Izmanto bremžu tīrītāju 

Lai attīrītu bremžu sistēmu no ieēdušiem netīrumiem, izmanto LUCAS OIL BRAKE PARTS CLEANER AEROSOL bremžu tīrītāju. Produkts ir lietojams visām bremžu pret bloķēšanas sistēmām, nodrošinot pilnvērtīgu attīrīšanu no jebkāda veida netīrumiem. Ikviens tehnikas īpašnieks piekritīs, ka izmantot tīru un koptu tehniku ir patīkamāk, tā rada gandarījumu un prieku. Ja tehnika būs aplipusi ar dubļiem, pirmkārt, tās lietošana būs mazāk patīkama, otrkārt, netīram transportam ir grūtāk pamanīt radušās problēmas. 

Pārskati, vai detaļām nav redzamas nodiluma pazīmes

Velti laiku, lai pārbaudītu, vai iekārtu svarīgākās daļas nav nolietojušās. Jūtama tehnikas vibrācija, augsta temperatūra, pārslodze siksnām, berze un citi faktori veicina iekārtu bojājumus. Ja pamani, ka tehnikas kustīgās daļas ir nolietojušās vai metāla konstrukcijās ir radušās plaisas, tad noteikti veic objektīvu stāvokļa novērtējumu un nomaini bojātās detaļas pret jaunām. Tāpat katru dienu pārbaudi riepu stāvokli. Tas prasa maz laika, savukārt nolaidībā nepamanītas problēmas var izmaksāt dārgi. Novērs mazās problēmas, pirms tās kļūst lielas. 

Bieži vien nolaidīgas rīcības rezultātā laicīgi netiek atklāti dažādi transportlīdzekļu darbības traucējumi. Vēlāk nākas saskarties ar šokējošu rēķinu saņemšanu par veikto transporta remontu, kas rada galvassāpes ikvienam. Lucas Oil iesaka augstāk minētos priekšnoteikumus neaizmirst un pieņemt kā pamatu, ko ieteicams ievērot ikvienam transportlīdzekļa īpašniekiem. Lai kopā ar Lucas Oil līdzekļiem Tavs transports kalpo ilgāk un kvalitatīvāk!