Kā samazināt auto izplūdes gāzu emisijas, izmantojot degvielas un eļļas piedevas

Mūsdienu sabiedrībā arvien aktuālāka kļūst vides piesārņojuma samazināšana. Tostarp, regulāri parādās jauni un daudz stingrāki ierobežojumi vides piesārņojuma problēmas risināšanai. Arī auto izplūdes gāzu emisijas samazināšanai tiek pievērsta liela uzmanība, tāpēc ierobežojumi un izmešu kontroles sistēmas kļūst arvien svarīgākas. Tiesa, tas liek vadītājiem saskarties ar jauniem izaicinājumiem. Viena no labākajām opcijām šajā gadījumā ir degvielas un eļļas piedevas. Kā šādā veidā samazināt auto izplūdes gāzu emisijas, uzzini raksta turpinājumā. 

Kādu kaitējumu videi nodara auto izplūdes gāzu emisijas? 

Braucot ar automašīnu, no izplūdes caurules izplūst daudz neredzamu atkritumu. Tieši dīzeļdzinēja transportlīdzekļi rada vairāk piesārņojumu nekā benzīna automašīnas. Lai gan izplūdes gāzes ir dabīgi nepieciešamas iekšdedzes dzinēja darbībai, tās veicina gaisa piesārņojumu un pat atstāj negatīvu iespaidu uz cilvēku veselību. 

Kā samazināt emisijas piesārņojumu? 

Pats galvenais priekšnoteikums ir veikt vispārējo auto apkopi. Piemēram, veic gaisa filtra nomaiņu. Tas ir svarīgi, jo aizsērējis gaisa filtrs samazinās gaisa plūsmu uz dzinēju, radot daudz blakusproblēmu. Ja dzinējs nespēj pilnvērtīgi ‘elpot’, uzkrājas nogulsnes un rada priekšlaicīgu nolietošanos. Atkarībā no ceļa segumiem, filtrs var aizsērēt ātrāk, piemēram, ja pārvietojies pa putekļainu vidi. 

Tāpat neaizmirsti pārbaudīt riepu spiedienu, jo zems riepu spiediens palielina degvielas patēriņu un līdz ar to CO2 izmešus. Pēc minēto un citu pamatdarbību veikšanas un pārliecināšanās par visu sistēmu stāvokli, ir iespējams domāt par piedevu izmantošanu automašīnai, lai uzlabotāji dotu manāmu efektu. 

Izvēlies augstākās kvalitātes degvielu 

Augstas kvalitātes degviela pati par sevi satur piedevas, tāpēc papildus tai nav nepieciešams pievienot degvielas piedevas. Augstākās kvalitātes degvielas uzpildes stacijās tiek apzīmētas ar apzīmējumiem Pro; Plus; Premium un citiem nosaukumiem. Šāda veida degviela satur aktīvos tīrīšanas līdzekļus netīrumu noņemšanai no dzinēja. Rezultātā, tas uzlabo degvielas efektivitāti un samazina emisijas. Pro klases degviela palielina veiktspējas pieaugumu, tomēr rezultāti atšķiras, atkarībā no transportlīdzekļa markas, modeļa un vecuma, automašīnas vadīšanas stila un brauciena veida.

Izmanto degvielas piedevas 

Izvēlēties degvielas bākā pildīt augstākās kvalitātes degvielu vai nē — tas ir katra autovadītāja preferenču jautājums. Tomēr daudz biežāk cilvēki izvēlas parastās kvalitātes degvielai pievienot degvielas piedevas. 

Degvielas apstrādes līdzeklis FUEL TREATMENT ir paredzēts benzīna un dīzeļdegvielas motoriem. Pateicoties pilnīgai sadegšanai, līdzeklis nerada kaitīgas emisijas un pilnībā neitralizē sēra kaitīgo iedarbību. Lucas Oil produktu klāstā pieejams tieši benzīna motora degvielas stabilizators FUEL STABILIZER, kas palīdzēs novērst oksidēšanos, ja degviela ilgstoši atrodas degvielas tvertnē. Jebkurš degvielas tīrītājs optimālas efektivitātes saglabāšanai atkārtoti jālieto ik pēc 3 mēnešiem. 

Izmanto kvalitatīvu motoreļļu

Motoreļļu piedevas ir ķīmiski savienojumi, kas pievienoti bāzes eļļai. Dažādas eļļas piedevas uzlabo konkrētas eļļas tipa funkcijas. Ikreiz mainot motoreļļu, ir vērtīgi tai pievienot eļļas stabilizatoru. Savukārt dzinēja eļļas piedevas izmanto, lai palīdzētu netīram dzinējam darboties tīrāk, uzlabotu blīvējumus un bloķētu dzinēja noplūdes. 

Ja motoreļļai trūkst svarīgu piedevu, palielinās dzinēja nodilums. Tas palielina degvielas patēriņu, veido rūsu un korozijas eļļas nosēdumus, kā arī rada citus nopietnus dzinēja darbību traucējumus. Arī zili izplūdes gāzu dūmi ir nepārprotams rādītājs, ka eļļa sadeg pārmērīgi. 

Lieto eļļas stabilizatoru 

Motoreļļu piedevas aizsargā Tavas automašīnas dzinēju ilgtermiņā. HEAVY DUTY OIL STABILIZER ir kvalitatīvs ieguldījums eļļas stabilizatora izvēlē. Tto var jaukt kopā ar citiem eļļošanas līdzekļiem, piemēram, transmisijas eļļu vai minerāleļļu. Šis ir universāls eļļas stabilizators. Tomēr, ja meklē konkrēti sintētiskās motoreļļas piedevu, tad PURE SYNTHETIC OIL STABILIZER ir labākā izvēle jaunāko izlaidumu gadu automašīnām. 

Ikvienam ir jāapzinās, ka saudzēt dabu un apkārtējo vidi ir būtiski, lai apstādinātu dažādus klimata maiņas procesus. Katrs mēs varam rīkoties jau šodien, lai uzlabotu situāciju. Kāds izvēlas pāriet uz elektro automobili, kāds izvēlas samazināt plastmasas maisiņu lietošanu, bet Tu, cerams, izvēlēsies samazināt līdzšinējās automašīnas izplūdes gāzu daudzumu. Iespēju ir daudz, atliek tikai izvēlēties sev optimālāko variantu.