Auto uzglabāšana: Ko zināt un kā to pareizi veikt?

auto uzglabasana, ka sagatavot auto stavesanai, ieteikumi

Dodies ceļojumā vai darba darīšanās uz ilgāku laiku? Tavai automašīnai beigusies braukšanas sezona, un Tu plāno noglabāt to garāžā līdz nākamās sezonas sākumam? Ja ļausi tai stāvēt vienkārši tāpat, nesagatavojot to, tad tai var būt sabojājies akumulators, riepas, motors, un citas detaļas. Pareiza auto uzglabāšana ir īpaši svarīga, lai auto saglabātos apkārtējo apstākļu neskarts.

Ja nezini, kā pareizi sagatavot mašīnu uzglabāšanai nesezonā, mēs esam sagatavojuši Tev 5 ieteikumus, kas ir jāzina, lai to darītu pareizi! Ar šiem padomiem Tavai automašīnai nākamās sezonas sākumā nebūs jādodas uz autoservisu vai jāpērk jaunas detaļas!

Pilna degvielas bāka

Ja automašīna tiks noglabāta uz laiku, kas ir ilgāks par 30 dienām, tad nepieciešams degvielas tvertni piepildīt pilnu ar degvielu. Tas aizkavēs dažādas problēmas automašīnas dzinējā, piemēram, korozijas un plaisāšanas, kā arī mitruma uzkrāšanos. Ja vēlies, lai degviela nesabojātos, tad ieteicams tai pievienot kādu degvielas piedevu, piemēram, Lucas Oil Complete Engine Treatment. To ir viegli lietot, jo tā ir jāpievieno degvielai, un jebkuru degvielas piedevu var liet tieši iekšā degvielas tvertnē. Degvielas piedeva ne tikai neļaus degvielai sabojāties, bet arī aizsargās no etanola uzkrāšanās un korozijas, eļļos augšējās cilindru sieniņas un gredzenus, kā arī iztīrīs degvielas sistēmu no pašas tvertnes līdz pat sprauslām.

Motoreļļa un degvielas filtrs

Šo soli varat izlaist, ja automašīnu glabājat tikai nedēļu vai divas. Tomēr, ja laiks, kad ar automašīnu nebraucat ir ilgāks par mēnesi, tad pavisam noteikti ir ieteicams nomainīt automašīnas motoreļļu. Motoreļļā ir daudz dažādu piesārņotāju, kas var sabojāt motoru, degvielas sistēmu un izraisīt koroziju. Šī iemesla dēļ, pirms novietojiet automašīnu garāžā, nomainiet eļļu un degvielas filtru. Motoreļļu klāsts Lucas Oil mājaslapā ir diezgan daudzveidīgs, piemērots dažādiem izmantošanas nolūkiem, taču šim gadījumam vispiemērotākā motoreļļa būs L.O.P. SUPER LUBE FULLY SYNTHETIC 5W-30 VAG MOTOR OIL. Kad eļļa ir nomainīta, noteikti jāpārliecinās, vai tā ir nokļuvusi visā degvielas sistēmā un ieeļļojusi nepieciešamās daļas, tāpēc ar automašīnu ir izbrauc daži kilometri, pirms tā nokļūst garāžā.

Auto uzglabāšana tam paradzētā vietā

Automašīnas glabāšanai vislabākā vieta ir garāža, taču, ja tas nav iespējams, auto var glabāt arī āra stāvvietā, bet tādā gadījumā nepieciešams automašīnu apklāt ar pārvalku, lai pasargātu no aukstuma un mitruma.

Akumulators

Lai akumulatoru uzturētu labā kārtībā, ieteicams kādam draugam vai ģimenes loceklim uzticēt mašīnu iedarbināt ik pa divām nedēļām, un ja iespējams, pabraukt ar to, vai atstāt iedarbinātu kādas 15 minūtes. Ja tas tiks darīts periodiski, tad mašīna nezaudēs jaudu un akumulatora uzlādes līmeni, kā arī citas sastāvdaļas būs atbilstoši ieeļļotas. Ja tas nav iespējams, tad vislabāk akumulatoru ir izņemt no automašīnas.

Tīra un noslēgta auto uzglabāšana

Kāpēc tīrīt mašīnu, ja tāpat ar to netiks braukts? Tas ir nepieciešams, lai mašīnā nerastos kāda negaidīta smaka, drupačas, piemēram, atstāts ēdiens. Un, lai mašīnu nevēlētos apmeklēt grauzēji, tā ir jātur cieši noslēgta un jāizņem no tās viss, kas grauzējus varētu interesēt – rieksti, ēdiens, u.c. Salona tīrīšanai noderēs Lucas Oil Slick Mist Interior Detailer, ar kura palīdzību mašīnas tīrīšana būs ļoti viegla un efektīva uz ilgāku laiku!

Ievērojot šīs 5 lietas, Tu būsi patīkami pārsteigts, ka automašīna pēc uzglabāšanas perioda brauks lieliski, un nebūs sabojāts tās salons vai kāda cita detaļa!