Kravas auto apkope: Noderīgi padomi tās veikšanai!

kravas auto, kravas auto apkope, lucas oil produkti, ieteikumi

Ikdienā strādā sauszemes kravu pārvadājumu jomā, vai varbūt Tev pašam pieder šāda veida uzņēmums? Ja tā, tad Tev nebūs nekāds jaunums, ka šāda veida biznesa panākumu atslēga ir vienmēr darba kārtībā esošs autoparks un pienācīga kravas auto apkope. Labi uzturētas un laicīgu apkopi saņēmušas kravas automašīnas ļauj Tev pildīt savus darba pienākumus un izpildīt esošās saistības ar klientiem. Šajā rakstā pastāstīsim Tev par svarīgākajām lietām, kam pievērst uzmanību, veicot kravas auto apkopes.

Kravas auto apkope bremžu sistēmai

Bremžu sistēmas problēmas ir izplatīts kravas automašīnu avāriju cēlonis. Lai izvairītos no gadījumu iespējamības, noteikti sastādiet plānu, kad veikt bremžu sistēmas pārbaudes un remontus – tai jābūt daļai no kravas automašīnas apkopes. Intervāli, kad veikt bremžu sistēmas pārbaudes, ir lielā mērā atkarīgi no vadītāja braukšanas paradumiem, taču visdrošāk to ir pārbaudīt un uzturēt līdz ar katru motoreļļas maiņu. Šādi intervāli dos pārliecību, ka bremžu sistēma tiešām ir darba kārtībā.

Kravas auto apkope motoram

Laicīgi nepamanītas dzinēja problēmas var pakļaut Tavu kravas auto neparedzētai dīkstāvei. Vēlams pievērst uzmanību tādām pazīmēm kā pārmērīga dūmošana, eļļas spiediena zudumi un jaudas samazināšanās. Šie ir neveselīga motora simptomi, un ar tiem vajadzētu tikt galā nekavējoties, lai izvairītos no iedzīvošanās vēl lielākā, ilgākā un dārgākā motora remontā. 

Kravas auto apkope virsbūvei

Kravas auto virsbūves korozija ir viens no iemesliem, kādēļ kāda automašīna beidz kravu pārvadājumus ātrāk nekā cita. Sāls un citas ķīmiskās vielas ir bieži sastopams rūsas cēlonis. Tu nevari novērst rūsēšanu, bet noteikti vari to palēnināt, tādējādi palielinot kravas auto kalpošanas laiku. Ieteicams būtu to biežāk mazgāt, izmantojot dažādus tīrīšanas līdzekļus, piemēram, Lucas Oil Slick Mist vasku. Ļoti labi palīdz transportlīdzekļu apstrāde ar pretkorozijas līdzekļiem un laicīga parūpēšanās par jau korodējušām virsmām, lai tās nerūsē tālāk.

Smērvielu izmantošana

Izmanto augstas kvalitātes smērvielas! Kravas automašīnām ir īpaši svarīgi, lai to kustīgās detaļas un savienojumi būtu ieeļļoti. Tas palīdz izvairīties no nodilušām detaļām vai to bojājumiem, kas rodas intensīvas berzes apstākļos. Šādam nolūkam lieliski palīdzēs Lucas Oil smērvielu produkti, piemēram, Red ‘n’ Tacky Grease, jeb sarkana litija kompleksa ziede, kas spēj darboties ilgi, efektīvi un jebkuros apstākļos.

Riepu spiedienu pārbaude

Uzturi riepās pareizo spiedienu! Nepietiekams spiediens riepās palielinās degvielas patēriņu, bet pārāk liels spiediens var radīt risku drošībai, jo tadā gadījumā riepas ir vairāk pakļautas triecieniem un priekšlaicīgai protektoru dilšanai.

Dzinēja sistēmu siksnu pārbaude

Dzinēja siksnas vada visu, sākot no ģeneratora līdz pat gaisa kondicioniera kompresoram. Šīs siksnas ir no gumijas, un, lai arī cik izturīgas tās būtu, tās laika gaidā nolietojas. Tu noteikti nevēlies, lai Tava auto dzinējs sabojājas, kamēr kravas automašīna ir kustībā. Tas nodarīs nopietnu kaitējumu motoram un var neatgriezeniski sabojāt dažādas dzinēja detaļas.

Protams, šo sarakstu varētu vēl turpināt un turpināt, bet augstāk minētie punkti ir tie svarīgākie, lai kravas auto apkope būtu produktīva! Tos ievērojot, Tev izdosies samazināt dīkstāves draudus un nopietnu remontu nepieciešamības riskus, kā arī būsi pārliecinātāks par sava kravas auto drošību un tehnisko stāvokli.