Lietota auto iegāde: Kam pievērst uzmanību?

lietots auto, lietota auto iegade, ieteikumi

Mašīnas iegāde ir nopietns lēmums, kas skar gan tos, kas veco automašīnu vēlas nomainīt pret jaunu, gan tos, kuri ir tikko nokārtojuši vadītāja apliecību un vēlas iegādāties savu pirmo auto. Latvijā jauna auto iegāde lielākajā daļā gadījumu nozīmē lietota auto iegādi, jo ne visi var atļauties iegādāties pilnīgu jaunu automašīnu. Un ņemot vērā šo faktu ir svarīgi, lai jauniegādātais auto ir labā darba kārtībā, kas ir novērojams salīdzinoši maz gadījumos. Lietota auto iegāde nereti prasa arī lielus naudas līdzekļus, jo pēc tā iegādes var atklāties, ka tā stāvoklis neatbilst pārdevēja teiktajam.

Protams, ka zinošs pircējs apjautāsies par visiem interesējošajiem jautājumiem saistībā ar automašīnu, taču nav garantijas, ka pārdevējs atbildēs godīgi. Šajā bloga rakstā pastāstīsim par 6 tipiskākajām problēmām, ar ko saskaras auto īpašnieki pēc lietota auto iegādes.

Lietota auto iegāde, pārliecinoties par eļļas maiņas intervāliem

Var gadīties, ka jauniegādātajā auto nav ievēroti optimālie eļļas maiņas intervāli. Lai vai ko teiktu auto pārdevējs par eļļas maiņām, iesakām nekavējoties pēc auto iegādes tās samainīt gan motorā, gan transmisijā. Tas ir jādara tāpēc, lai nerastos dažādas problēmas, piemēram, detaļu pastiprināta berze vai  citi traucējumi automobiļa darbībā. Novecojusi eļļa vai eļļas trūkums var pasliktināt jebkuras automašīnas tehnisko stāvokli.  Ja nesen esat iegādājies automobili, iesakām veikt eļļas maiņas ar Lucas Oil motoreļļu un transmisijas eļļu produktiem. Šie produkti spēj novērst problēmu rašanos un lieliski pasargā auto detaļas pret berzi un nolietojumu.

Lai izvēlētos savam automobilim piemērotāko eļļu, droši vari apmeklēt Lucas Oil mājaslapu vai kādu no daudzajām Lucas Oil produktu tirdzniecības vietām Latvijā!

Lietota auto iegāde, pārliecinoties par riepu kvalitāti

Bieži vien pirmā lieta, uz ko auto pircēji skatās, ir riepu kvalitāte. Bieži vien var gadīties, ka nāksies izdot papildu līdzekļus jaunu riepu iegādei, jo esošās riepas ir sliktā stāvoklī. Tāpēc pirms auto iegādes pārliecinies, kādā stāvoklī ir noskatītā auto riepas, lai varētu laicīgi rēķināties ar papildu izdevumiem.

Bojāti salona gaisa filtri

Ir divu veidu pārdevēji – tādi, kuri auto pārdod ātri un lēti, un tādi, kuri tiešām rūpējas par mašīnas stāvokli, lai mašīnu varētu pārdot par atbilstošu cenu. Tie, kuri vēlas automašīnu pārdot ātri, bieži vien nepievērš uzmanību mašīnas kvalitātei, tāpēc rodas risks, ka automašīnai ir sabojājušies gaisa filtri vai kāda cita detaļa. Salona gaisa filtrus ieteicams nomainīt vidēji reizi gadā, tāpēc ir jāpārbauda un jānoskaidro, kad iepriekšējais saimnieks pēdējo reizi ir mainījis. Bojāti gaisa filtri laidīs salonā putekļus, nenotiks gaisa apmaiņa un logi svīdīs ciet, kas, protams, traucēs braukšanai.

Pārbaudi, vai nav nolietoti bremžu kluči

Ja iepriekšējais automašīnas saimnieks ar auto ir pārvietojies ļoti daudz, tad visticamāk var saskarties ar nolietotiem vai pat beigtiem bremžu klučiem. Tādējādi tiek apdraudēta jaunā auto saimnieka dzīvība, jo bremžu kluči ir vienīgais, kas var likt automašīnai apstāties. Bremžu kluču bojājumus var pamanīt diezgan viegli, – tie sāk čīkstēt un palielinās auto bremzēšanas ceļa garums, kas nozīmē to, ka tie ar steigu ir jāmaina.

Paskaties, kādā stāvoklī ir vējstikla tīrītāju slotiņas

Lai braukšana ar auto būtu droša un patīkama, ir nepieciešami tīri logi. Vējstikla tīrītāji ir lieta, kam tiek vismazāk pievērsta uzmanība, jo tie netiek uztverti kā prioritāte. Iegādājoties lietotu auto, bieži vien stikla tīrītāji ir ļoti slikti, tāpēc iesakām pārbaudīt to kvalitāti, lai nerastos apgrūtinātas braukšanas situācijas.

Dažādas neparastas skaņas, kurām pievērst uzmanību

Pērkot jaunu auto, neveici testa braucienu, vai to darīja kāds cits? Tika ieslēgta mūzika, un Tu nesadzirdēji dīvainas skaņas, ko izdvesa automašīna? Skaņas, kas liecina par nolietotiem bremžu klučiem, problēmām ar izpūtēju, zemu eļļas līmeni u.c. var būt periodiskas, un tās uzreiz var nepamanīt. Šīs skaņas liecina par to, ka automašīnai nepieciešams mainīt kādu detaļu vai pat veikt nopietnus remontdarbus.

Protams, ka nevienam auto īpašniekam nav vēlmes tikko nopirktā auto ieguldīt neparedzētus līdzekļus, tāpēc, pirms iegādājies auto, pārliecinies, ka viss ir lieliskā kārtībā, un auto cena atbilst tā kvalitātei!