Motocikla ieziemošana: Ko zināt un kā sagatavoties ziemai?

motocikls-uz-ielas-fona-plava

Ziema straujiem soļiem tuvojas, un daudzi auto transportu līdzekļu vadītāji steidz iegādāties, mainīt sezonas riepas un veikt dažādas apkopes. Arī motocikla ieziemošana ir svarīgs process, lai nākamajā sezonā nebūtu pārsteigumi. Šajā rakstā uzzināsi dažus vērtīgus padomus, kā parūpēties par to, lai Tavs transportlīdzeklis droši pārciestu ziemu.

Veic šķidrumu apkopi un notīri detaļas

Pirmais, kas noteikti ir jāizdara – rūpīgi iztīri un notīri motocikla virsmas un detaļas, tas palīdzēs arī veicot pārējos nepieciešamos sagatavošanās darbus. Pirms motocikla novietošanas ziemai nepieciešams nomainīt visus šķidrumus, tātad, eļļu, sajūga, bremžu un dzesēšanas šķidrumu, taču tas atkarīgs no pēdējās reizes, kad šķidrumi mainīti. Ja tas darīts nesen, tad nomainīt var tikai eļļu. 

Parūpējies par akumulatoru

Nākamais, par ko jāparūpējas – akumulatora apkope. Ir divi varianti, kā pagarināt tā darbības ilgumu: 

  1. Vismaz reizi nedēļā motociklu iedarbināt un izbraukt nelielu gabalu.
  2. Notīrīt akumulatora elektrodus un aizāķēt tos aiz akumulatora vai arī trīsslāņu lādētāja, atstājot tos tur visu ziemas periodu.

To būtu ieteicams darīt ne tikai ziemas periodā, bet visu sezonu, jo tas ievērojami paildzina akumulatora dzīves ilgumu. 

Novērtē riepu stāvokli

Vēl, rūpējoties par savu spēkratu, noteikti nedrīkst aizmirst par riepām. Aplūkojot motociklu, pievērs uzmanību šādām lietām – nodilums, tā daudzums, vienmērīgums un novērtē, vai uz riepām palicis pietiekoši daudz protektora, tāpat jāpārbauda arī riepu inflācija (gaisa daudzums). Lai riepās nerastos spiediena plankumi, motociklu vēlams novietot uz priekšējiem vai aizmugures statīviem, kas mazinās spiedienu riepās. 

Ieeļļo motocikla cilindrus

Svarīgi, uzglabājot motociklu ilgāku laiku, ir parūpēties par cilindru stāvokli. Tie jāpasargā no korozijas, tāpēc nepieciešams tos ieeļļot. Ir divi veidi, kā to var izdarīt:

Cilindru eļļošanai vari izmantot kādu no Lucas Oil produktu klāstā esošajām motoreļļām Motociklu Eļļa SAE 10W-50  vai Motociklu Eļļa SAE 20W-50, kas nodrošinās ilgāku eļļas kalpošanas laiku un parūpēsies par detaļu noturību. 

Ja vēl neesi līdz šim to darījis, tad noteikti jāpārbauda arī cilindra caurumi. Dažādām izplūdes sistēmām ir caurumi, ar kuru palīdzību no tiem izplūst kondensācija, taču ar laiku cauruma izmērs palielinās, un, reaģējot ar ūdeni, motocikls sāk rūsēt no iekšpuses. 

Izvēlies piemērotu glabāšanas vietu

Un visbeidzot – atceries, ka labāk savu transportlīdzekli ir turēt iekštelpās, kur nav pārlieku auksts vai karsts un kur nav krasas temperatūras maiņas, tādā veidā novēršot rūsēšanas procesus. Tāpat vēlams to arī apsegt ar ventilējošu audumu, kas pasargās motociklu no putekļiem un mitruma. Parūpējies arī par to, lai Tavs spēkrats ir drošībā un nevēlamas personas nevar tam piekļūt.

Lai arī kopumā motocikla ieziemošana var likties par garu un sarežģītu procesu. Galvenais ir atcerēties to, ka tādā veidā Tu nodrošini ilgāku dzīvotspēju savam transportlīdzeklim, lai jau nākamajā sezonā tas spētu kalpot ar pilnu jaudu! Tāpat jāatceras, ka neskaidrību gadījumā labāk doties pie profesionāļiem, kas sagatavos Tavu motociklu un parūpēsies par to, lai tas būtu pareizi apkopts pirms nesezonas sākuma.