Motociklu motoreļļas: Kāpēc ir svarīgi izvēlēties kvalitatīvus produktus arī motocikliem?

Dzeltens motocikls uz ielas

Motociklu motoreļļas izvēle spēlē lielu lomu, ja vēlies, lai Tavs spēkrats kalpotu labi ilgtermiņā. Motociklu motoreļļas palīdzēs arī izvairīies no dārga motora remonta izmaksām. Tāpēc, lai saprastu, cik svarīgi ir izvēlēties īpaši paradzētās motociklu motoreļļas, šajā rakstā pastāstīsim par to, kādas ir automobiļu un motociklu motoreļļu galvenās atšķirības un kādām motoreļļu īpašībām ir jāpievērš uzmanība, lai nodrošinātu pareizu motociklu mezglu darbību.

Motociklu motoreļļas un automašīnu motoreļļas – kādas ir to atšķirības?

Motociklu motoreļļas ir plaši pieejamas, tomēr nav noslēpums, ka motociklu motoros var izmantot arī automašīnām paredzētas motoreļļas. Automašīnu un motociklu motoreļļām sastopamas vienādas viskozitātes pakāpes, bet kādēļ tiek ražotas īpašas motociklu motoreļļas? Liela daļa motociklu veidoti tā, ka to motoreļļa eļļo arī transmisiju, bet automašīnās katram no šiem mezgliem izmantojamas atsevišķas eļļas. Tā kā automašīnu motoreļļas tiek ražotas izmantošanai tikai motorā, tām var būt pievienotas piedevas, kas īpaši parūpējas par nobraukuma rādītāju palielināšanu un degvielas patēriņa samazināšanu. Protams, ne visām automašīnu motoreļļām izmantotas šādas piedevas, bet, ja tā ir, tad šādas motoreļļas motociklos nav ieteicams izmantot. 

Kādēļ nav ieteicams izmantot automašīnai paredzētu motoreļļu motociklā?

Tā kā motociklu motoreļļas uzdevumos ietilpst arī transmisijas un sajūga eļļošana. Automašīnu motoreļļas ar piedevām, kas veicina nobraukuma rādītāju uzlabošanu, motocikliem nebūs piemērotas. Izmantojot šādas automašīnu motoreļļas, var nākties saskarties ar dažādām problēmām. Piemēram, motocikla sajūgs ar laiku var kļūt vaļīgs un sākt slīdēt, ietekmējot ātruma uzņemšanu. Lai izvairītos no problēmām, iesakām pirms motoreļļas iegādēs rūpīgi pārliecināties par to, vai izvēlētā automašīnas motoreļļa tiešām ir piemērota lietošanai arī motociklos. Vai tomēr, labākajā gadījumā, iegādāties īpaši motocikliem paredzētas motoreļļas. Lai gan tās mēdz būt nedaudz dārgākas, tās tomēr parūpēsies par to, lai motocikla detaļas tiktu eļļotas pareizi, neradot nekādas mehāniskas problēmas.

Motociklu motoreļļas lielas slodzes apstākļiem

Motociklu motori ir radīti, lai tie spētu izturēt lielu slodzi. Ja automašīnu tahometros varam redzēt, ka motora apgriezieni svārstās no 0 līdz 9 tūkst. apgriezieniem minūtē, tad motocikliem tie var būt līdz pat 18 tūkstošiem. Ņemot vērā šo faktoru, ieteicams motociklos izmantot tieši motocikliem paredzētas motoreļļas. Tajās izmantotas īpašas piedevas, kas parūpēsies par optimālu eļļošanu arī lielas slodzes apstākļos. Automašīnu motoreļļas, kas lielākoties ražotas, lai parūpētos par degvielas ekonomiju un nobraukuma rādītāja uzlabošanu, nespēj tik labi veikt eļļošanas funkciju motociklos. Motociklu motori paredzēti lielai slodzei augstos apgriezienos, nedomājot par tādām lietām kā degvielas ekonomēšana.

Lucas Oil motoreļļas motocikliem

Padomājot par visām automašīnu un motociklu motoreļļu atšķirībām, Lucas Oil izstrādājis motociklu motoreļļu produktu līniju, kas spēj nodrošināt visas nepieciešamās motociklu motoreļļu īpašības. Tās izstrādātas sadarbībā ar motosporta komandām un braucējiem, tādēļ lielas slodzes noturība ir šo motoreļļu galvenā priekšrocība. Tādas motoreļļas kā “High Performance Motorcycle Oil” SAE 10W-50, 20W-50, 5W-30 un “Semi-Synthetic Oil” SAE 10W-40, neliks vilties pat agresīvāk braucošajiem motociklistiem. Šīs eļļas spēj ne vien izturēt ekstrēmi augstu slodzi, bet arī pagarināt motora detaļu kalpošanas laiku. Tas paīdzēs arī uzlabot unoptimizēt Tava motociklu veiktspējas rādītājus. Izmantojot Lucas Oil radītās motociklu motoreļļas, būsi patīkami pārsteigts par eļļas stāvokli, veicot tās maiņu. Šajās eļļās izmantotās piedevas spēj pagarināt eļļas kalpošanas laiku, tāpēc, ja kādreiz gadīsies nokavēt ierastos eļļas maiņas intervālus, Tev nebūs jāuztraucas par to, ka detaļas tika pakļautas lielākai berzei, kas parasti notiek, ja eļļa ir novecojusi un zaudējusi savas eļļošanas spējas.

 Izvēloties motoreļļu savam motociklam, iesakām rūpīgi iepazīties ar to specifiku, īpašībām, pielietojumu un atbilstību attiecīgajam motociklam. Lai gan automašīnu motoreļļu pievilcīgās cenas var būt vilinošas, izvēlies kvalitatīvu un īpaši motocikliem paredzētu motoreļļu, lai nodrošinātu Tava motocikla detaļu pareizu un efektīvu eļļošanu arī lielas slodzes apstākļos.