Smērvielas un ziedes – to nepieciešamība un pielietojums

Transportlīdzekļa ikgadējās apkopes laikā, daudziem autobraucējiem, kuri ikdienā nenodarbojas ar lauksaimniecības, industriālā transporta, smagās tehnikas vai vieglo auto remontu un apkopēm, noteikti var neienākt prātā, cik svarīga transportlīdzekļa apkopes sastāvdaļa ir tādu auto preču izmantošanai, kā smērvielas un ziedes. Kādam transporta veidam smērvielas un ziedes ir ikdienas nepieciešamība, citam tās ir izmantojamas mazāk, bet, lai cik liela būtu nepieciešamība, bez šiem detaļu eļļošanas līdzekļiem iztikt nevar.

Šajā rakstā uzzināsi to, kas ir smērvielas un ziedes, kādiem mērķiem tās tiek izmantotas transportlīdzekļu apkopes veikšanā, kā arī kādas smērvielas un ziedes atrodamas Lucas Oil plašajā piedāvājumā!

Smērvielas un ziedes – to nepieciešamība

Smērvielas un ziedes ir dažādu transportlīdzekļu detaļu, savienojumu, gultņu, mezglu un virsmu ieeļļošanas līdzekļi.
Tās paredzētas šādiem nolūkiem:

  • lai samazinātu berzi un nodilumu;
  • lai ieeļļotu detaļas un ļautu tām labāk darboties;
  • lai noņemtu spiedienu un ļautu detaļām brīvāk kustēties, tādējādi novēršot to sabojāšanos.

Smērvielas un ziedes tiek izmantotas gandrīz visos transportlīdzekļos, sākot ar velosipēdiem, laivām un automašīnām, un beidzot ar traktoriem vai buldozeriem. Jo vairāk kustīgu un berzei pakļautu detaļu ir transpotrlīdzeklim, jo svarīgāk ir šīs smērvielas un ziedes izmantot.

Smērvielu un ziežu pielietojums

Smērvielām un ziedēm ir plašs pielietojums, pirmkārt, tās var izmantot dažādiem transportlīdzekļu mezgliem.
Vieglajos auto tās ir nepieciešamas piekares remonta un detaļu maiņas laikā.
Mainot stūres pirkstus, šarnīrus vai atsaites, smērvielas un ziedes noder, lai iesmērētu šo detaļu savienojuma vietas ar citām detaļām, tādējādi ļaujot tām kustēties un pildīt savu funkciju, nepakļaujot tās pārmērīgai berzei un nodilumam.
Smagākai tehnikai, piemēram, ekskavatoriem vai iekrāvējiem, smērvielu un ziežu izmantošana ir daudz svarīgāka. Šādām tehnikas vienībām ir daudz dažādu papildus agregātu, kurus kārtīgi neiesmērējot, ir iespēja ātri vien saskarties ar to bojājumiem. Šīs detaļas var būt kustīgie kausi, lāpstas vai pat piekabes, jo visi šie agregāti darbības laikā tiek pakļauti nopietnai slodzei un berzei, kas kārtīgas neiesmērēšanas rezultātā ļoti ātri tiek bojāti.

Kādas īpašības piemīt smērvielām un ziedēm?

Ņemot vērā to, ka transportlīdzeklis tiek izmantots visa gada garumā, arī smērvielām un ziedēm jāspēj pildīt savas funkcijas jebkādos apstākļos un gadalaikos. Tādēļ ražotāji, izstrādājot smērvielas un ziedes, tām pievieno dažādus piemaisījumus, piedevas vai pat biezinātājus, lai pielāgotu tās dažādiem apstākļiem un slodzēm, kādos tās varētu tikt izmantotas.
Kā piemēru varam minēt Lucas Oil izstrādāto smērvielu smagiem ekspluatācijas apstākļiem X-Tra Heavy Duty Grease. Šī smērviela īpaši izstrādāta smagajai tehnikai, traktoriem un industriālajam transportam.

Tā lieliski darbojas un nezaudē savas īpašības kā augstā temperatūrā, tā arī ļoti zemā temperatūrā, tādēļ ir izmantojama visos gadalaikos. Šai smērvielai, tāpat kā Lucas Oil Red N Tacky Grease, piemīt izcila līmeņa ūdens izturība, kas ļaus veikt darbus arī ne īpaši labvēlīgos apstākļos, nodrošinot lielisku berzes un spiediena aizsardzību.
Lucas Oil Red N Tacky Grease ir sarkana litija kompleksa ziede, kas ir pastiprināta ar rūsas un iksidācijas inhibitoriem. Tā var izturēt smagas slodzes ilgstošos laika periodos. Tā paredzēta lauksaimniecības, automobiļu un rūpnieciskajiem lietojumiem. Ziede īpaši noderīga slīdēšanas virsmām un atklātiem pārvadiem.

Svarīgi piebilst, ka Lucas Oil smērvielām piemīt ilgs glabāšanas laiks, respektīvi – tās nesakalst pēc pirmās atvēršanas reizes vai ilgas neizmantošanas. Vieglo auto vai motociklu īpašniekiem, kuriem tās nav nepieciešamas ikdienā, tas ir ļoti noderīgi, jo, lai gan retāk izmantojamas, tās nezaudē savas īpašības un ir gatavas izmantošanai visu tās derīguma termiņa laiku.
Smērvielu izmantošana ir neatņemama transportlīdzekļu apkopes sastāvdaļa. Pat tad, ja ikdienā smērvielas nav nepieciešamas, iesakām apdomāt to nepieciešamību.  Tās var izmantot ne tikai transportlīdzekļa remonta laikā, bet arī skrūvju, un piekares savienojumu iesmērēšanai – tas īpaši atvieglos Tavus pūliņus nākotnē, cenšoties šo savienojumu atkal atskrūvēt, jo nodrošinās, ka šī vieta nebūs ‘ieēdusies’, sarūsējusi un grūti atskrūvējama.
Ieskaties Lucas Oil piedāvājumā, iegādājies lielisko smērvielu smagiem ekspluatācijas apstākļiem vai sarkano litija komplekso ziedi un atrisini sava transportlīdzekļa problēmas jau tūlīt!