Sporta auto sagatavošana sacensībām: Ar ko sākt?

sporta auto, sporta auto sagatavosana sacensibam, ieteikumi

Jebkurās sacensībās katrs dalībnieks vēlas būt uzvarētājs, un auto sacīkstes nav izņēmums. Šajā sporta veidā nepietiek tikai ar talantu un pieredzi, ir vajadzīga arī uzticama tehnika. Sporta auto sagatavošana sacensībām ir svarīgs nosacījums, lai braucējam būtu atbilstoša automašīna, kas ir pilnībā gatava sacensībām.  Kad tas ir paveikts, atliek tikai likt lietā savas braukšanas iemaņas, un iegūt pēc iespējas augstāku vietu. Mēs esam sagatavojuši padomus, kā veiksmīgāk sagatavot sporta auto sacensībām, lai tas būtu konkurētspējīgs un gatavs uzvarēt!

Ieguldi pēc nepieciešamības!

Nav jātērē vesela bagātība, lai ar auto piedalītos sacensībās, bet jāatceras, ka tas visu sacensību laiku darbosies palielinātas slodzes apstākļos. Tas nozīmē, ka ir jāveic daži būtiski darbi, lai auto izturētu slodzi un demonstrētu lielisku sniegumu. Ieguldījumu lielums un nepieciešamība lielā mērā ir atkarīga no sacensību veida, kādā piedalies. Ir sacīkstes, kas ir lētākas, un ir arī tādas, kurām jāatliek prāva summa. 

Sporta auto sagatavošana sacensībām, pirms došanās trasē

Sporta auto sagatavošana sacensībām jāveic rūpīgi, kā laikā jāpārbauda svarīgākie automašīnas mezgli un sistēmas, ieskaitot dzinēju, pārnesumkārbu, bremzes, diferenciāli un dzesēšanas sistēmu, un jāizmanto tādus eļļošanas līdzekļus, kas īpaši paredzēti sacensībām un smagiem darba apstākļiem. Šeit var lieti noderēt Lucas Oil produkti sporta automašīnām, kas īpaši izstrādāti autosportam un apgrūtinātiem darba apstākļiem. 

Jāpārbauda arī visi galvenie savienojumi un jāpārliecinās, ka viss ir stabils un kārtīgi pievilkts, jo vienalga, cik jauna vai veca ir automašīna – sacensību laikā skrūves un savienojumi var palikt vaļīgi. Prioritāri jāpārbauda bremžu suporti, motora un pārnesumkārbas stiprinājumi, izplūdes un stūres sistēmas, kā arī piekares stiprinājumi. Rūpīgi pārbaudot visas sistēmas un to stiprinājumus, Tu varēsi būt drošs, ka bez citu neparedzētu apstākļu esamības Tavs auto izturēs sacensības. Svarīgi arī atcerēties, ka drošības apsvērumu dēļ šādas pārbaudes vajadzētu veikt pirms katrām sacensībām.

Izvēlies atbilstošas riepas

Sacīkstēm piemērotas riepas ir svarīga sporta automašīnu sastāvdaļa. Atbilstoši sacensību veidam un ceļa segumam – asfaltam, grantij vai ledum un sniegam – ir jāizvēlas atbilstošas riepas. Regulāri jāseko līdzi riepu nolietojumam. Sacīkstēs ļoti liela nozīme augsta rezultāta iegūšanā ir tam, kādas un kādā stāvokli ir Tava auto riepas. Jo labākas un labākā stāvoklī ir riepas, jo labāka saķere, līdz ar to arī rezultāts trasē!

Sporta auto sagatavošana sacensībām, uzlabojot tā piekari

Noteikti apsver domu par piekares uzlabojumiem. Autosportā ne vienmēr ir gludi un ideāli ceļi, tādēļ auto piekare cieš. Padomā par sportam paredzētām atsperēm, amortizatoriem, buksēm un pārējiem elementiem, kas spētu izturēt skarbos apstākļus un lielo slodzi.

Atceries par bremžu sistēmu 

Jaudīgai mašīnai vajag labas bremzes, kas strauji uzņemto ātrumu spētu tik pat ātri arī apstādināt. Autosportā tas ir sevišķi svarīgi, jo trases līkumi ir dažādi, braukšanas situācijas un nianses mēdz atšķirties – īpaši tādās sacensībās, kur piedalās vairāki automobiļi vienlaikus.

Nopietnāki uzlabojumi

Lai palielinātu savu konkurētspēju sacīkstēs, jāveic nopietnāki uzlabojumi un jaudas palielināšana. Auto jauda arī lielā mērā izsaka iespējamo sniegumu, tādēļ pēc vajadzības var ķerties klāt arī motora jaudas palielināšanai un transmisijas uzlabošanai, lai šo uzlaboto jaudu spētu izturēt un nogādāt uz riteņiem. Sākot ar ieplūdes un izplūdes sistēmu uzlabojumiem un beidzot ar nopietnām motora un transmisijas komponenšu maiņām vai uzlabojumiem, viss ieguldītais darbs noteikti atmaksāsies, un Tu būsi spējīgs iegūt vēl augstākus rezultātus, nekā līdz šim. Līdz ar šādiem uzlabojumiem, var nākties izmantot augstākām slodzēm paredzētus eļļošanas līdzekļus, kas īpaši paredzēti sporta automašīnām. 

Ja tehnika ir trasei sagatavota un spējīga sacensības izturēt bez ķibelēm, tad pārējais ir atkarīgs tikai no braucēja! Lai veicas!