Ko zināt par stūres pastiprinātāja eļļām un to piedevām?

Kā automašīnas motorā, transmisiju un bremžu sistēmās, tā arī stūres mehānismā jāizmanto eļļa, proti, stūres pastiprinātāja eļļa. Arī tai, līdzīgi kā pārējo automašīnas sistēmu eļļām, ir savas funkcijas, kuras jāveic, lai nodrošinātu pareizu stūres mehānisma darbību. Kā arī, lai ļautu izvairīties no stūres mehānisma bojājumiem. Šajā rakstā pastāstīsim par stūres pastiprinātāja eļļu funkcijām. Tai skaitā par sastopamākajām stūres mehānisma problēmām un stūres pastiprinātāja eļļas piedevām, un kā tās var uzlabot šī mehānisma darbību!

Kādas problēmas novērš stūres pastiprinātāja eļļa?

Viena no svarīgākajām stūres pastiprinātāja eļļas funkcijām ir stūres pastiprinātāja sūkņa eļļošana. Šis sūknis cirkulē šķidrumu, izmantojot spiedienu, kas savukārt ļauj pārvietoties stūres mehānisma hidrauliskajam virzulim. Tas ievērojami samazina stūres pagriešanai nepieciešamo piepūli. Ja šis sūknis netiek kārtīgi eļļots braukšanas laikā, tad pastāv iespēja, ka tas ātri sabojāsies. Parasti tas izpaužas kā apgrūtināta stūres pagriešana un stūres pastiprinātāja čīkstēšana stūres pagriešanas laikā. Šādos gadījumos iesakām pēc iespējas ātrāk pārbaudīt stūres pastiprinātāja tehnisko stāvokli pie speciālista. Līdztekus stūres pastiprinātāja sūkņa eļļošanai, stūres pastiprinātāja eļļai jāveic arī stūres pastiprinātāja reduktora eļļošanu. Stūres pastiprinātāja reduktors ir stūres mehānisma daļa, kas savienojas ar transportlīdzekļa stūres stieņa mehānismu. Tas kustina transportlīdzekļa priekšējos riteņus uz vajadzīgo pusi.

Tā kā stūres pastiprinātāja mehānisms sastāv no vairākām kustīgām detaļām un savienojumiem. Stūres pastiprinātāja eļļas uzdevums ir tos ieeļļot, lai izvairītos no berzes radītās negatīvas ietekmes uz šiem mezgliem. Līdzīgi kā ar stūres pastiprinātāja sūkni, ja arī šīs eļļas līmenis ir par zemu, tas atstāj negatīvas sekas uz visu stūres pastiprinātāja sistēmu. Pārlieku lielā berze šo sistēmas detaļu starpā var eļļas noplūdes, rezultātā bojājot visus sistēmas elementus vienlaikus.
Vēl viena svarīga stūres pastiprinātāja eļļas funkcija ir šīs sistēmas darba temperatūras samazināšana. Stūres pastiprinātāja sūknī un reduktorā rodas liels karstums, tāpēc stūres pastiprinātāja eļļai jāspēj tos vienlaikus kā ieeļļot, tā arī atdzesēt, lai izvairītos no to bojājumiem.

Stūres pastiprinātāja eļļas un to piedevas

Līdzīgi kā ar visiem auto tehniskajiem šķidrumiem, arī stūres pastiprinātāja eļļu parasti iesaka auto ražotājs. Ja rodas šaubas par to, kādu eļļu izvēlēties, iesakām pameklēt informāciju automobiļa servisa grāmatiņā vai, ja ir vēlme izvēlēties kādu kvalitatīvāku eļļu, plašajos interneta resursos. Cilvēki labprāt dalās ar savu pieredzi un iesaka produktus, kas vislabāk pilda savas funkcijas attiecīgajā transportlīdzeklī. Bet, ja cerēji šādu produktu atrast mūsu rakstā, tad droši varam Tev ieteikt Lucas Oil Power Steering Fluid. Šīs eļļas sastāvā ir speciālas bāzes eļļas un piedevas, kas nodrošina tai paaugstinātu eļļošanas spēju, vienlaikus apturot stūres pastiprinātāja mehānisma nolietojumu, un uzlabojot tā darbību. Viens no lielākajiem šīs eļļas plusiem ir tās spēja noblīvēt nelielas eļļas noplūdes, tādējādi izvairoties no iepriekš minēto defektu rašanās iespējamības. Kaut gan stūres pastiprinātāja eļļa nav jāmaina tik bieži kā motoreļļa, tomēr nevajadzētu par to aizmirst – vēlams veikt tās nomaiņu aptuveni pēc 100 tūkst. kilometru nobraukuma.

Ja Tu esi no tiem, kam patīk par savu automobili parūpēties divtik kārtīgi, iesakām pamēģināt un izmantot arī stūres pastiprinātāja eļļas piedevas. Šīs piedevas lieliski tiek galā ar eļļas noplūdēm, samazina stūres zobstieņa mehānisma problēmu rašanās iespējamību, kā arī novērš šī mehānisma čīkstēšanu, detaļu atslābšanu un vadības grūtības, kas rodas nolietojuma dēļ. Viens no šādiem produktiem ir Lucas Oil Power Steering Stop Leak, kas garantēti spēj novērst visas iepriekš minētās stūres pastiprinātāja iespējamās problēmas.

Laicīgi novēršot radušās problēmas un izmantojot kvalitatīvas stūres pastiprinātāja eļļas un tās piedevas, Tava auto stūres pastiprinātājs spēs kalpot ilgi un bez liekām problēmām!