Transmisijas eļļas izvēle: Kā to veikt un kādas ir tās funkcijas?

transmisijas ella, transmisijas ellas izvele, lucas oil produkti, ieteikumi

Vēl aizvien nereti ir sastopams uzskats, ka pārnesumkārbām nav nepieciešama eļļas maiņa. Daļa autovadītāju to dara regulāri, daļa to dara retāk, un bieži vien eļļas maiņas intervāli paliek arvien garāki. Sastopami arī gadījumi, kad autovadītāji to nedara vispār vai dara tikai tad, kad ir jau par vēlu. Šādos gadījumos nereti sanāk padomāt par eļļas maiņu tikai tad, kad kārbai jau ir nepieciešama ne tikai eļļas maiņa, bet arī nopietns un, bieži vien, dārgs remonts. Šajā rakstā paskaidrosim, kāpēc ir jāmaina transmisijas eļļu un kā jāveic transmisijas eļļas izvēle.

Transmisijas eļļas funkcijas

Pretēji esošajiem mītiem, automašīnas ātrumkārba nav izolēta sistēma, ko ar eļļu uzpilda vienreiz un par kuru nākotnē var aizmirst. Regulāra eļļas maiņa ir ļoti svarīgs faktors kā mehāniskajām, tā arī automātiskajām ātrumkārbām. Tā būtiski ietekmē kārbas resursu un tehnisko stāvokli uz labo pusi.

Transmisijas eļļai ir dabisks novecošanās process tāpat, kā jebkam citam – ar laiku tiek zaudētas būtiskas eļļas piedevas un pretberzes īpašības. Papildus tam, eļļa kļūst mazāk efektīva eļļošanas laikā, un tā ir jāmaina, lai novērstu pārnesumkārbas bojājumus un saglabātu ātrumu pārslēgšanos gludu un bez liekām problēmām. Atšķirībā no mehāniskās kārbas eļļas, automātiskās kārbas eļļa ne tikai pasargā detaļas no berzes, bet arī pilda kārbas dzesēšanas funkcijas. Automātiskās ātrumkārbas eļļai nereti ir pat augstāka temperatūra nekā eļļai dzinējā, tādēļ ir ļoti svarīgi, lai transmisijas eļļa būtu nenolietota un spējīga pildīt savas funkcijas.

Transmisijas eļļas izvēle – kā to veikt?

Tāpat, kā ar visām citām eļļām, arī ātrumkārbu eļļām ir kā daudz ražotāju, tā arī daudz īpašību, kas šīs eļļas atšķir no citām. Kāda eļļa labāk pasargā no berzes, cita – kalpo ilgāk, bet vēl kāda labāk iztur karstumu un slodzi utt. Arī automašīnu ražotāji nereti norāda, kādu eļļu izmantot ātrumkārbā, un autosalona servisa centros tās parasti arī izmanto. Kad automobilim garantijas laiks ir beidzies, tad transmisijas eļļas izvēle ir jāveic pašiem. Iesakām izmantot interneta resursus vai dažādu speciālistu ieteikumus, lai veiksmīgāk izvēlētos piemērotāko transmisijas eļļu.

Kā jau iepriekš noskaidrojām, automātiskās kārbas eļļas maiņu visdrošāk būtu uzticēt profesionāļiem, kuri ar to nodarbojas ikdienā. Bet, ja eļļu maināt paši vai ja vēlaties sava auto kalpošanas laikā izmantot tikai viena ražotāja izstrādātos produktus, laba izvēle ir Lucas Oil eļļošanas līdzekļi. Tie izstrādāti, lai novērstu dažādu mehānisku problēmu rašanos, kā arī, lai pagarinātu automašīnu detaļu un sistēmu kalpošanas laiku.

Lucas Oil transmisijas eļļa automātiskajai ātrumkārbai

Automātiskās transmisijas eļļa Lucas Oil Multi-Vehicle ATF ir universāla transmisijas eļļa, kas nodrošina mūsdienu transmisijām nepieciešamās eļļas īpašības. Tā nodrošina lielisku izturību pret oksidēšanos, putu veidošanos, termisko izturību, aizsardzību pret nolietojumu, kā arī aizkavē korozijas veidošanos, vienlaicīgi garantējot vienmērīgu ātrumu pārslēgšanu un novēršot vibrācijas. Tā ir piemērota gan jauniem, gan vecākiem automobiļiem, un tā nodrošina vienmērīgu ātrumu pārslēgšanos, kas ir ļoti svarīgi automātiskajām ātrumkārbām.

Transmisijas eļļas izvēle manuālajai ātrumkārbai un motocikla transmisijai

Lucas Oil transmisijas eļļu piedāvājumā atradīsi arī transmisijas eļļas manuālajām ātrumkārbām. Kā piemēru var minēt sintētiskās transmisijas eļļas 75W-90 un 75W-140, kas būs piemērotas ne tikai vieglo, bet arī kravas automašīnu transmisijām. Savukārt motociklu transmisijai būs piemērota sintētiskā trasmisijas eļļa 75W-140 V-TWIN. Šī eļļa ir speciāli izstrādāta motocikliem, kurus darbina V veida divu cilindru motori, taču to var lieliski izmantot jebkurā lieljaudas vai augsti efektīvā transmisijā.

Automātiskā ātrumkārba ir daudz “kaprīzāka” par mehānisko ātrumkārbu, tādēļ tā prasa rūpīgāku pieeju un nopietnāku attieksmi pret tās apkopēm. Lai Tava auto ātrumkārba darbotos kā nākas, atceries – maini tās transmisijas eļļu ik pēc 60.000 līdz 80.000 tūkst. kilometru nobraukšanas. Pēc nepieciešamības lieto arī transmisijas eļļas piedevas un izvēlies kvalitatīvus auto ķīmijas produktus, smērvielas un eļļas no uzticamiem ražotājiem.