Produkti, kas jāizmanto katram ūdens transporta īpašniekam

Motorlaiva vasarā ūdenī

Iestājoties siltākam laikam, aizvien vairāk varam pamanīt, ka ūdenstilpēs parādās dažāda veida motorizētie ūdens transportlīdzekļi un sākas laiks, kad ūdens transporta kopšana un sagatavošana sezonai ir neatņemams process. Līdzīgi kā ar motocikliem, arī ūdens transports ziemas periodā tiek ieziemots. Neatkarīgi no tā, kāds ir ūdens transporta veids, par to ir jārūpējas tāpat, kā par jebkuru citu transportlīdzekli. Ņemot vērā šo faktu, mūsu rakstā pastāstīsim par 6 produktiem, ko izmantot, lai sagatavotu un uzturētu ūdens transportlīdzekļus. Tie palīdzēs padarīt Tavu ūdens transportu vizuāli pievilcīgu, un arī noturēt to tehniski labā stāvoklī.

Ūdens transporta iekšpuses un ārpuses tīrība

Neatkarīgi no tā, pa kādiem ūdeņiem Tu mēdz pārvietoties ar savu ūdens transportlīdzekli, tas var “apaugt” ar dažādu netīrumu slāni. Arī laivu, ūdens motociklu vai kuteru iekšpuse, kur ir dažādas plastmasas, ādas vai koka detaļas, ar laiku nosmērējas tāpat kā ūdens transportlīdzekļa ārpuse. Lai parūpētos par ūdens transportlīdzekļu tīrību, pēc lietošanas iesakām tos izvilkt no ūdens. Tad, kārtīgi tos nomazgāt un iztīrīt, izmantojot tam paredzētus līdzekļus.

Lucas Oil produkts Slick Mist Speed Wax lieliski tiek galā ne tikai ar sauszemes transportlīdzekļu tīrības uzturēšanu, bet nodrošina arī ūdens transportlīdzekļu virsmu spīdumu. Izmantot Lucas Oil Slick Mist Speed Wax produktu ir ļoti ērti un vienkārši – to var uzsmidzināt gan uz sausas, gan uz mitras virsmas, kad transportlīdzeklis tiek skalots vai žāvēts. Lai parūpētos arī par ūdens transportlīdzekļa interjera tīrību, iesakām izmantot Slick Mist Interior Detailer virsmu tīrīšanas līdzekli, kas piemērots plastmasas, vinila, ādas, gumijas un metāla virsmām, kas atrodas ūdens transportlīdzekļa “salonā”. Šis līdzeklis ne tikai padarīs virsmas tīras, bet arī aizsargās tās no UV starojuma un jaunu netīrumu rašanās. Šie abi līdzekļi padarīs Tavu ūdens transportlīdzekli vizuāli pievilcīgu un sakoptu ilgtermiņā, jo tie ir ilgizturīgi, kā arī rezultāts būs redzams jau pēc pirmās uzklāšanas.

Ūdens transporta motora un degvielas sistēmas apstrādes līdzekļi

Neatkarīgi no motorizētā ūdens transportlīdzekļa veida, tam ir nepieciešama degviela un motoreļļa. Lai ilgtermiņā uzlabotu gan ūdens transportlīdzekļa motora, gan degvielas sistēmas darbību, iesakām izmantot degvielas un motoreļļas apstrādes līdzekļus.

Degvielas sistēmas attīrīšanai iesakām izmantot Lucas Oi motora apstrādes līdzekli Complete Engine Treatment, kas attīra visu degvielas sistēmu no bākas līdz pat cilindriem. Jebkuram motorizētam transportlīdzeklim, tai skaitā arī ūdens transportam, ir ļoti svarīgi, lai degvielas sistēma ir darba kārtībā. Neviens nevēlas, lai ar to kaut kas noiet greizi, kamēr atrodies atklātos ūdeņos vai tālu no krasta. Vēl viens ieguvums, ko sniedz Complete Engine Treatment izmantošana ūdens transportlīdzekļos, ir tāds, ka tas pasargā motora un degvielas sistēmas komponentes pret koroziju. Ņemot vērā, ka ūdens transports ir vairāk pakļauts korozijas riskam, tādēļ šis līdzeklis ir īpaši noderīgs ūdens transportlīdzekļiem.

Svarīgi parūpēties arī par motora stāvokli, tādēļ iesakām ūdens transportlīdzekļu motoreļļas maiņas veikšanas laikā izmantot eļļas stabilizatoru Pure Synthetic Oil Stabilizer. Šis līdzeklis piemērots transportlīdzekļiem, kam lietojamas sintētiskās eļļas, vai aprīkojumam, kuram jāuzlabo efektivitāte. Pure Synthetic Oil Stabilizer pasargās motorlaivu un cita veida ūdens transportlīdzekļu motorus pret iespējamiem slodzes radītiem bojājumiem, kā arī samazinās motoru detaļu berzi un nolietojumu, par ko lieliski spēj parūpēties līdzeklī esošās piedevas un piemaisījumi.

Smērvielu izmantošana ūdens transportlīdzekļos

Smērvielas, tāpat kā jebkura cita transportlīdzekļa apkopes veikšanā, jāizmanto arī ūdens transportlīdzekļos. Nav svarīgi, vai tā ir vispārēja ūdens transporta kopšana, motora apkope, vai, piemēram, stūres iekārtas apkope. Smērvielas ir svarīgi izmantot, lai pasargātu attiecīgā mezgla detaļas pret spiediena un berzes ietekmi. Lucas Oil X-Tra Heavy Duty Grease ir īpaši izstrādāta smērviela smagiem ekspluatācijas apstākļiem, kas ūdens transportlīdzekļu gadījumā ir mitrums. Lai izvairītos no mitruma nokļūšanas vietās, kur tam nebūtu vēlams nokļūt, iesakām izmantot X-Tra Heavy Duty Grease. Šis līdzeklis pasargās ūdens transportlīdzekļu detaļas un savienojumus pret mitrumu, un arī pārsniegs visam tā kalpošanas laikam paredzētās prasības. Tādēļ varēsi neuztraukties par to, vai smērviela darbojas efektīvi un atbilstoši savai specifikācijai.

Hidrauliskā eļļa stūres iekārtai

Motorlaivām un citiem ūdens transportlīdzekļiem, kuru manevrēšanai tiek izmantoti stūres rati, nepieciešams izmantot arī hidraulisko eļļu stūres iekārtai. Ūdens transportlīdzekļu stūres iekārtu eļļošanai var izmantot Lucas Oil Power Steering Fluid, kas ir universāli lietojams produkts, tādēļ spēs pildīt savas funkcijas arī kā hidraulisko stūres iekārtu eļļošanas līdzeklis. Izmantojot šo līdzekli ūdens transportlīdzekļu stūres iekārtas eļļošanai, tas spēs pagarināt stūres iekārtas kalpošanas laiku. Kā arī vienlaikus novērsīs nelielas eļļas noplūdes vai samazinot to rašanās risku.

Neatkarīgi no tā, kādam nolūkam izmantosi savu ūdens transportlīdzekli – zvejai, atpūtai, ceļošanai vai citām aktivitātēm, iesakām kārtīgi parūpēties gan par tā vizuālo, gan tehnisko stāvokli. Ūdens transporta kopšana ļaus transportam kalpot ilgāk un uzticamāk, ļaujot Tev izbaudīt visas tā sniegtās iespējas ilgtermiņā.