Ūdens transports – kā to kopt un kā uzglabāt nesezonā?

Vasaras ūdens prieki ir pagājuši, un sezona ir oficiāli beigusies. Tādēļ pirms sākas ziemas sezona, ir jāpadomā par to, kā uzglabāt ūdens transportu. Lai arī kāds būtu izvēlētais uzglabāšanas veids – ūdenī vai sausā vietā, ir nepieciešams pārliecināties par to, ka visas detaļas, it īpaši motors, ir atbilstoši apkoptas un sagatavotas dīkstāvei. Nepareizi uzglabāts ūdens transports var radīt papildu izmaksas vēl pirms nākamā vasaras sezona ir sākusies. Ielūkojies Lucas Oil padomos, kā pareizi uzglabāt ūdens transportu.   

Stūres mehānisma uzglabāšana un ieeļļošana  

Viena no svarīgākajām ūdens transporta detaļām ir stūres mehānisms. Stūres ieeļļošana ziemas laikā ne tikai palīdzēs nodrošināt vieglāku transporta pārvietošanu, ja nepieciešams to pārvest uz sausāku vietu, bet arī nodrošinās mehānisma un detaļu aizsardzību. Lucas Oil stūres pastiprinātāja eļļa būs lieliska izvēle, veicot stūres mehānisma apkopi. Tā ne tikai palīdz uzturēt vienmērīgu darbību stūres iekārtai, bet arī noblīvē un palīdz novērst nelielas noplūdes. Lucas Power Steering Fluid sastāvā ir papildu oksidācijas inhibitori un putu slāpētāji, kas ļauj pagarināt šķidruma kalpošanas laiku, palīdzot uzturēt stūres mehānismu darba kārtībā arī ziemā.   

Motora sagatavošana ziemas periodam  

Pirms ūdens transporta sagatavošanas ziemas periodam, ir jāpārliecinās, ka tajā nekur nav palicis sāls vai kādi citi netīrumi, kas varētu nodarīt kaitējumu, kamēr transports netiek izmantots. Pārbaudi, vai ūdens transportā nekur nav uzkrājies ūdens, jo, ja tas ziemas laikā paliek motorā, tas zemā temperatūrā var radīt papildus bojājumus motoram. Iesakām izmantot Lucas Oil motora apstrādes līdzekli Complete Engine Treatment, jo tā unikālais sastāvs attīra un ieeļļo motoru. Tāpat arī tas noņem nosēdumus, aizsargā pret koroziju, kā arī palīdz uzlabot eļļas plūsmu aukstā laikā un pagarināt eļļas kalpošanas laiku.   

Eļļas maiņa pirms ziemas perioda 

Ieziemojot ūdens transportu, pārbaudi, vai eļļas tvertnē nav ieplūdis ūdens, jo tas var radīt koroziju. Mainot motoreļļu, pārliecinies, ka tā varēs nodrošināt aizsardzību arī ziemas laikā. Ja nepieciešams, ūdens transporta motora eļļas nomaiņas laikā, pievieno Lucas Oil sintētisko eļļas stabilizatoru, kas nodrošinās papildu aizsardzību aukstajā periodā, kā arī uzlabos eļļas efektivitāti.   

Rūpējies par visām metāla detaļām  

Ūdens transports sastāv no dažādām nelielām metāla detaļām, piemēram, eņģēm, aizbīdņiem un citiem savienojumiem, tāpēc ir svarīgi, ka šīs detaļas ziemas laikā ir tīras un sausas. Lai pasargātu šādas detaļas no sabojāšanās aukstajā periodā, iesakām izmantot Lucas Oil X-Tra Heavy Duty Grease smērvielu. To izmantojot, tā saglabā plastiskumu ļoti zemā temperatūrā un kalpo ilgāk nekā citas ziedes. Viens no faktoriem, kas ir nozīmīgs ūdens transporta kopšanā, ir tas, ka produkti, kas tiek izmantoti, ir ūdensdroši, lai arī ziemas periodā transports būtu drošībā un būtu pēc iespējas mazāk problēmu, uzsākot nākamo vasaras sezonu.   

Neaizmirsti arī par virsbūves uzglabāšanu   

Lai arī motors un citas ūdens transporta detaļas ir jāpārbauda pirms ziemas perioda, atceries arī par virsbūvi. Pirms tā tiek pārklāta ar ziemas periodam paredzēto pārklāju, ir svarīgi apstrādāt virsbūves virsmas, lai izvairītos no korozijas. Lai panāktu ilgstošu virsbūves aizsardzību, iesakām izmantot Lucas Oil Slick Mist Speed Wax. To nepieciešams uzsmidzināt uz vēlamās virsmas un pēc tam noslaucīt ar sausu drāniņu. 

Ziemas sezonā ir svarīgi pārliecināties, ka ūdens transports tiek uzglabāts pareizi. Tāpat arī šis laiks būs piemērots, lai apkoptu vai nomainītu detaļas, kas ir nolietojušās vai bojātas, lai jau nākamo vasaras sezonu būtu iespējams uzsākt bez liekām raizēm!